5. 4. 2009 18:53
Jablonec - České Budějovice 2:0, Kladno - Brno 1:0
Jablonec vyhrál na jaře už pátý zápas
Jablonec vyhrál na jaře už pátý zápas | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Jablonec - Fotbalisté Jablonce zvítězili v nedělním utkání dvaadvacátého kola Gambrinus ligy nad Budějovicemi 2:0 a posunuli se v nedohrané tabulce už na čtvrté místo.

Severočeši mají nyní na svém kontě už sedmatřicet bodů a jen tak potvrdili svou dobrou jarní formu. Svěřenci Františka Komňackého totiž vyhráli už pátý zápas ze šesti možných.

Domácí se v utkání ujali vedení po sedmadvaceti minutách hry, kdy se míč po přímém kopu odrazil od tyče přímo k volnému Petru Pavlíkovi, a ten následně neměl problém překonat z bezprostřední blízkosti brankáře Kučeru.

Budějovice mohly vzápětí vyrovnat, když se do nadějné pozice dostal Stráský, ale nastřelil jen jednoho z blokujících obránců.

A když v pětašedesáté minutě orazítkoval Benát jen tyč, spěl zápas k vítězství Jablonce. To navíc ještě osm minut před koncem pojistil druhou trefou Pavel Černý.

Cenné tři body v boji o záchranu vybojovalo Kladno. Středočeši porazili před vlastními diváky Brno 1:0 a opět se o něco více vzdálili sestupovým pozicím. Rozhodující trefu si připsal navrátivší obránce Pavel Drsek.

O něco více se pak v tomto případě usadila na patnáctém místě Viktoria Žižkov. Pražané sice vybojovali bod na hřišti Mladé Boleslavi za remízu 0:0, ale na příčku zajišťující přežití v lize ztrácí nyní už osm bodů.

FK Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
27. Pavlík, 82. Černý
Jablonec: Zich - Krejčí, Pavlík, Kučera Š., Hamouz - Haurdič, Valenta, Loučka, Hloušek - Klapka, Lafata.
Č.Budějovice: Kučera P. - Riegel, Horejš, Žižka, Leština - Benát, Homoláč, Nitrianský Šíma - Sedláček, Stráský (46. Svátek).