Plzeň selhala i proti Slovácku, Baník klesl na samé dno ligy

16. 3. 2014 20:50
Fotbalisté Jablonce porazili ve 20. kole první ligy Olomouc po divokém závěru 2:1.
Pavel Horváth nedal penaltu a Plzeň pouze remizovala se Slováckem.
Pavel Horváth nedal penaltu a Plzeň pouze remizovala se Slováckem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Viktoria Plzeň v domácí Gambrinus lize navázala na špatný výkon z Lyonu a pouze remizovala doma se Slováckem 0:0. Náskok Sparty na čele tabulky tak narostl na deset bodů.

Plzeň hned v úvodu vstřelila gól Stanislavem Teclem, ovšem ten nebyl pro prakticky nulový ofsajd uznán. Vzápětí viktoriáni neproměnili penaltu nařízenou za nastřelenou ruku, selhal kapitán Pavel Horváth. Domácí spálili řadu šancí, ovšem Slovácko jich mělo možná ještě více.

Bolek vychytal Plzni alespoň bod

"Minimálně dva góly jsme tady měli dát. Plzeň je silná, ale ten bod jsme si zasloužili," řekl po utkání v televizním rozhovoru trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

"Neproměnili jsme spoustu šancí, nedali jsme penaltu. Jsme zklamaní, chtěli jsme vyhrát. Jedeme dál, bohužel náskok Sparty se zvýšil, což nás mrzí," uvedl kouč Viktorie Dušan Uhrin.

Aspoň bod vychytal favoritovi brankář Bolek, který zmařil nejméně pět vyložených šancí hostů. V pálení tutovek vynikal zejména Jaroslav Diviš.

Uhrin udělal oproti duelu v Lyonu tři změny v sestavě. Potrestaného Hořavu v záloze zastoupil obvyklý stoper Procházka, na jeho místě ve středu obrany hrál Hejda a v základní jedenáctce se poprvé od návratu do Plzně představil Rezek. Ten nehrál špatně, ovšem ani on se gólově neprosadil.

Bohemians poprvé na jaře bodovali

Pražský Ďolíček zažil vítěznou premiéru nového trenéra Luďka Klusáčka. Fotbalisté Bohemians v utkání 20. kola Gambrinus ligy překvapili výhrou 1:0 nad Slovanem Liberec těsně a opustili poslední místo tabulky.

Jedinou branku zápasu vsítil v závěru prvního poločasu slovenský útočník Ivan Lietava.

O skóre se na šestnáctou příčku propadl Baník Ostrava, který pouze remizoval 0:0 na hřišti Brna.

První jarní body Klokanů

Zatímco Bohemka získala na jaře první ligové body, Liberec vůbec poprvé prohrál. Domácí začali nebezpečně. Už ve druhé minutě vychytal Lietavu ve velké šanci liberecký brankář Hroššo. Ani Radova dorážka pak nebyla přesná.

Po půlhodině hry se slovenský útočník dostal do další tutovky. Lietava měl před sebou odkrytou branku, ovšem trefil jen na čáře bránícího Coufala.

Lietava se dočkal prvního ligového gólu v zelenobílých barvách ve 45. minutě. Hroššo vyrazil ránu Kaliny nad sebe a v souboji s hlavičkujícím forvardem poté neuspěl.

Ve druhé půli mohl Slovan vyrovnat. Coufal trefil břevno, Rybalka z přímého kopu těsně minul. Na druhé straně Hora nepřeloboval Hrošša. V samotném závěru pak nedal šanci Pavelka a tak slavili Klokani.

Divoký závěr v Jablonci

Fotbalisté Jablonce porazili ve 20. kole první ligy Olomouc po divokém závěru 2:1. Domácí vedli od 41. minuty díky brance Tomáše Čížka, Hanáci ale tři minuty před koncem dokázali zásluhou Jakuba Rolince vyrovnat.

V poslední minutě ale rozhodl o výhře Severočechů z penalty kapitán Luboš Loučka a prodloužil tak čekání Sigmy na body ze stadionu na Střelnici na osm zápasů a devět let.

Dnes se hrají ještě další tři zápasy Gambrinus ligy, od 19:00 hodin startuje souboj Plzně se Slováckem.

Jablonec byl aktivnější, přesto se bál o vítězství

Jablonec nastoupil bez potrestaného stopera Beneše a od úvodních minut se snažil odčinit čtyřbrankový debakl z předchozího kola ve Znojmě. Za snahu byli domácí odměněni těsně před přestávkou. Ve 41. minutě se po dlouhém autu od rohového praporku dostal k míči Čížek a bylo to 1:0.

Olomouc do druhého poločasu nasadila místo Falla argentinského útočníka Depetrise, začala být nebezpečnější a nakonec se dočkala i vyrovnání, když se tři minuty před koncem prosadil po závaru Rolinc.

Radost ale Hanákům vydržela jen chvíli, protože v 90. minutě nařídil rozhodčí po faulu ve vápně penaltu, kterou Loučka bezpečně proměnil. Sigma tak prohrála v Jablonci posedmé za sebou a naposledy na severu Čech bodovala v srpnu 2005.

Baník čeká na výhru 11 zápasů

Už jedenáct zápasů trvá čekání ostravského Baníku na ligové vítězství.

V Brně tým trenéra Komňackého zahájil vlažně a domácí diktovali tempo. Po deseti minutách ale ostravší obránci srazili ránu Markoviče na roh.

Baník se časem vzpamatoval a mohl jít do vedení. Baránkova střela orazítkovala tyč. Další šance v nudném utkání dlouho nepřicházeli.

Až těsně před přestávkou viděli diváci nebezpečné akce, ovšem v podání hostů. Krmenčík přehodil brankáře Hladkého, míč ale odkopl v poslední chvíli do bezpečí Skalák. Poté mířil útočník Škutka z bezprostřední blízkosti nad.

Po přestávce už se toho příliš nestalo. Hru kazily nepřesnosti. Skalákovu střelu vyrazil ostravský gólmana Pavlenka a Zavadil dorážel mimo.

Fotbalová Gambrinus liga - 20. kolo:

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Hrubeš - Kříž, Vlasjuk. ŽK: Kolář, Limberský - Rada, Došek, Šimko. Diváci: 8525.

Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský (46. Hrošovský), Hejda (61. Hubník), Limberský - Horváth, Procházka - Petržela, Kolář, Rezek - Tecl (74. Wágner). Trenér: Uhrin.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (90. Ondřejka), Valenta (88. Mezlík), Petr (84. Havlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Jablonec - Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 41. Čížek, 90. Loučka z pen. - 87. Rolinc. Rozhodčí: Jílek - T. Kovařík, Urban. ŽK: Eliáš, Štochl - Škerle, Varadi. Diváci: 2035.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Štochl, Kysela, Jablonský - Kopic (88. Třešňák), Kubista, Loučka, Novák, Čížek (90.+1 Rossi) - Fantiš (90.+2 Okleštěk). Trenér: Skuhravý.

Olomouc: Blaha - Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle - Zahradníček, Pospíšil (83. Nepožitek), Fall (46. Depetris) - Navrátil (72. Falta), Houska, Rolinc. Trenér: Psotka.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 1:0
(1:0)

Branka: 45. Lietava. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Kubr. ŽK: Rada, Cseh - Jarolím, Pavelka. Diváci: 4024.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Cseh, Krch, Kalina - Jindřišek, Rada - Hora, Jeremenko (72. Moravec), Bartek (88. Nerad) - Lietava (90.+2 Klavík). Trenér: Klusáček.

Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Pavelka, Rybalka - Luckassen (86. Káva), M. Jarolím (70. Sackey), Kolár - Budnik (70. Douglas). Trenér: Šilhavý.

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Vysloužil. ŽK: Janotka, Skalák (oba Brno). Diváci: 5078.

Brno: Hladký - Buchta, Košťál, Schuster, Pernica - Janotka (63. Kroupa), Šisler, Fischer, Zavadil, Skalák, - Markovič (83. Lutonský). Trenér: Kotal.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán, Greguš, Kukec, Holzer (64. Svěrkoš) - Škutka, Krmenčík. Trenér: Komňacký.

1. Sparta 20 17 3 0 49:12 54
2. Plzeň 20 13 5 2 42:16 44
3. Teplice 20 10 5 5 42:23 35
4. Liberec 20 9 5 6 22:24 32
5. Mladá Boleslav 19 8 7 4 37:22 31
6. Dukla 19 8 6 5 23:19 30