Jablonec postoupil po penaltách. Bohemians Praha končí

23. 9. 2009 18:50
V Ondrášovka Cupu jde dál Olomouc, Kladno nebo Teplice
Jablonec postoupil po penaltách
Jablonec postoupil po penaltách | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha v letošním ročníku Ondrášovka Cupu dohráli. Patnáctý celek Gambrinus ligy prohrál ve středečním utkání 3. kola domácího poháru v Hradci Králové 1:2 a účinkování v soutěži pro něj skončilo.

Pražané sice vedli v utkání zásluhou trefy Ibeho, ovšem domácí zinscenovali ve druhé části povedený obrat. Nejprve vyrovnal Václav Pilař, a po něm završíl čtyři minuty před koncem povedenou souhru Pavel Dvořák.

Na mále pak měl další prvoligový celek - Jablonec. Ten prohrával v Písku ještě osm minut před koncem 0:1, ovšem poté proměnil nařízený pokutový kop Pavlík a utkání spělo do penaltového rozuzlení.

To mohl odvrátit ještě v závěru Pivoňka, ale na rozdíl od soupeře svůj pokutový kop nezužitkoval. Napínavé střetnutí tak dospělo do penaltového rozuzlení, kde byli opět úspěšnější Severočeši.

Postup mohou slavit také Kladno, České Budějovice nebo Bohemians 1905. Těm všem stačil na hříštích svých soupeřů jen jeden gól.

Naopak jistěji si další fázi Ondrášovka Cupu vybojovaly Teplice, které vyhrály v Hlučíně 3:1. Nezaváhala ani Olomouc, jenž deklasovala Protivanov.

Písek - Jablonec 1:2pp