Plzeň porazila Teplice a vrací se do čela před Spartu

7. 4. 2013 19:00
Fotbalisté Jablonce vyhráli ve 22. kole Gabrinus ligy nad Slováckem díky povedenému prvnímu poločasu 4:1 a po třech předchozích remízách se mohli opět radovat z výhry.
Maroš Bakoš se raduje z jednoho ze svých dvou gólů do sítě Teplic.
Maroš Bakoš se raduje z jednoho ze svých dvou gólů do sítě Teplic. | Foto: Eduard Erben

Plzeň/Jablonec - Fotbalisté Plzně vyhráli ve 22. kole Gambrinus ligy doma nad Teplicemi 2:1 a vrátili se v tabulce díky lepšímu skóre na první místo před pražskou Spartu.

Naopak Teplice nevyužily šanci odpoutat se ze sestupové 15. příčky. Na čtrnáctý Hradec ztrácejí už dva body.

O výhře Viktorie rozhodl na přelomu obou poločasů dvěma góly Marek Bakoš, v nastavení druhé půle pak zápas zdramatizoval Francis Litsingi.

Plzeňští dominovali i bez Daridy

Na Plzeňských byla od začátku vidět velká snaha odpovědět na jasnou výhru Sparty v Olomouci.

I bez distancovaného Vladimíra Daridy hráli Vrbovi svěřenci od začáku ve velkém tempu a dostávali se do velkých šancí, které zahazovali zejména hrotoví útočníci Stanislav Tecl s Bakošem.

Branky se domácí fanoušci dočkali ve 41. minutě, kdy po Kovaříkově centru pálil Tecl do tyče a míč snadno dorazil do sítě Bakoš.

Druhý gól přišel jednadvacet vteřin po obrátce. Bakoš se dostal za obranu a prudkou ranou pod břevno nedal Grigarovi šanci.

Plzeň měla další šance, byla jasně lepší, ale už se netrefila. Naopak ztrátu koncentrace v závěru potrestal rodák z Konga Litsingi. Vyrovnání už se ale hosté nedočkali a zůstávají předposlední.

Jablonec jde na třetí místo před Sigmu

Fotbalisté Jablonce vyhráli díky povedenému prvnímu poločasu 4:1 nad Slováckem a po třech předchozích remízách se mohli opět radovat z výhry.

Díky ní se posunuli na třetí místo o dva body před Sigmu Olomouc, na vedoucí Spartu ztrácejí šest bodů. Slovácko zůstává v tabulce deváté.

Jablonec už ve 38. minutě vedl zásluhou gólů Ondřeje Vaňka, Jana Kopice a vlastního gólu Tomáše Košúta už 3:0, ve 48. minutě pak už na 4:0 zvýšil jablonecký kapitán Karel Piták. Až v závěru alespoň zkorigoval výsledek Košút.

Jablonec se tak stal prvním týmem v sezoně, který překonal hranici 40 vstřelených gólů.

Hradec ztratil dvoubrankový náskok

Ve třetím nedělním utkání remizoval Hradec Králové 2:2 s Mladou Boleslaví.

Domácí vedli díky dvěma gólům v závěru prvního poločasu 2:0, když se v v rozmezí tří minut trefili Jiří Šisler a Marek Plašil.

Po obrátce však nejprve snížil Lukáš Magera a v 89. minutě, kdy už Hradec hrál bez vyloučeného kapitána Milana Fukala, vyrovnal Jasmin Ščuk.

Votroci, kteří s Boleslaví neprohráli ani šestý zápas po svém návratu do nejvyšší soutěže, tak vůbec poprvé po svém návratu do ligy inkasovali ve vzájemných zápasech gól.

Hradec tak přišel o cenné body v boji o záchranu. Boleslav se bodově dotáhla na pátý Liberec.

Výsledky 22. kola:

Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 4:1 (3:0)

Branky: 14. Vaněk, 32. Kopic, 38. vlastní Košút, 48. Piták - 87. Košút. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Kříž. ŽK: Košút, Kordula (oba Slovácko). Diváci: 2235.
Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Štochl, Novák - Kopic (81. Jurča), Vaněk, Piták (76. Pázler), Loučka, Zoubele (71. Eliáš) - Třešňák. Trenér: Kotal.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Kubáň, Košút - Kordula, Daníček, Valenta (65. Volešák) - Skalák, Kovář (46. Došek), Kerbr (46. Hlúpik). Trenér: Habanec.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:1 (1:0)

Branky: 41. a 46. Bakoš - 90+1. Litsingi. Rozhodčí: Kocourek - Hájek, Kotík. ŽK: Rosa, Mahmutovič (oba Teplice). Branky: 8562.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Kolář - Rajtoral (82. Ďuriš), Bakoš (76. Adamov), Kovařík - Tecl (88. Hejda). Trenér: Vrba.
Teplice: Grigar - Kaufman (46. Janič), Lüftner, Jablonský - Vondrášek, Jindráček, Matula, Rosa - Litsingi, Mahmutovič (53. Čajič), Vůch. Trenér: Ščasný.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:0)

Branky: 42. Šisler, 45. Plašil - 62. Magera, 89. Ščuk. Rozhodčí: Královec - Kordula, Moláček. ŽK: Plašil, Poděbradský, Fukal - Magera, Dosoudil. ČK: 79. Fukal. Diváci: 3290.

Hradec: Lindr - Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Harba (65. Kulič), Šisler, Strnad, Štěpán (82. Uškovič) - Klapka - Hadaščok (90. Schwarz). Trenér: Plíšek.

Ml. Boleslav: Miller - Kysela (79. Chramosta), Johana, Dosoudil, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (46. Ondřejka), Magera (72. Svoboda), Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.

1. Plzeň 22 14 5 3 39:15 47
2. Sparta 22 14 5 3 37:15 47
3. Jablonec 22 11 8 3 40:23 41
4. Olomouc 22 11 6 5 32:20 39
5. Liberec 22 9 5 8 29:29 32
6. Mladá Boleslav 22 9 5 8 25:26 32