Jablonec - Flamurtari 5:1, první zápas 2:0
David Lafata vstřelil třetí gól
David Lafata vstřelil třetí gól | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Jablonce nepřipustili v odvetě 2. předkola Evropské ligy proti Flamurtari žádné překvapení.

Po úvodní výhře 2:0 zdolali albánský celek také na domácí půdě, když zvítězili vysoko 5:1.

Po dvou gólech vstřelili Kovařík a Piták, jednou se trefil Lafata.

Ve 3. předkole vyzve Baumit nizozemský AZ Alkmaar.

Jablonec vyhrál v Albánii, rozhodly dvě trefy Lafaty

Jablonečtí šli za posilněním svého dvoubrankového náskoku od prvních minut. Ve 13. minutě Jarolím jen těsně nenašel na zadní tyči číhajícího Lafatu. Když uplynul stejný časový úsek znovu, mohli se už Severočeši radovat. Po pěkné akci našel dlouhým pasem Piták Kovaříka, který otevřel účet čtvrteční kanonády.

O chvíli později rozehřálï domácí hráči tři tisíce skřehlých diváků znovu. Po spolupráci stejné dvojice v obráceném gardu zvýšil na 2:0 střelou k tyči Piták.

Ještě do přestávky sice snížil po proměněné penaltě za ruku Beneše Sakaj, ovšem Jabloneckým to na útočné náladě neubralo.

Po změně stran přidal třetí trefu dorážkou Lafata a svými druhými góly v zápase navršili pohodovou výhru Jablonce na 5:1 Piták s Kovaříkem.

Už příští čtvrtek však Severočechy čeká soupeř z docela jiné kategorie - nizozemský Alkmaar.

Odvetný zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Baumit Jablonec - Flamurtari Vlora 5:1 (2:1)
25. a 70. Kovařík, 30. a 61. Piták, 55. Lafata - 36. Sakaj z pen. Rozhodčí: Christoffersen - Bille, Oguz (všichni Dán.). ŽK: Beneš, Lafata - Arberi. Diváci: 3095. První zápas: 2:0, postoupil Jablonec.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (64. Vošahlík), Loučka, Jarolím (36. Vaněk), Piták, Kovařík (82. Novák) - Lafata. Trenér: Komňacký.
Flamurtari: Mocka - Arberi, Brahja, Veliu, Sakaj - Progni (86. Cutra), Drizaj, Lena (67. Grami), Begaj - Shehaj, Idrizaj (46. Licaj). Trenér: Magani.