reklama

Zemětřesení v Jablonci, Pelta angažoval starého známého Horníka

Ivan Horník ještě před pětiletým zákazem působení ve fotbale. Ivan Horník ještě před pětiletým zákazem působení ve fotbale. autor: ČTK
Do Jablonce prý míří funkcionář Ivan Horník, který má za sebou trest za korupci. Na angažmá na severu Čech se Horník domluvil s šéfem fotbalové asociace a Jablonce Miroslavem Peltou.

Jablonec nad Nisou - Trápící se fotbalový Jablonec se pokusí pozvednout nechvalně proslulý funkcionář Ivan Horník, který má za sebou trest za korupci. 

Bývalý manažer Viktorie Žižkov Horník se po odpykání pětiletého zákazu činnosti za korupci vrátil k fotbalu v únoru 2012. Od aféry se nicméně pohyboval ve druhé či třetí lize. Nyní se dohodl na spolupráci s Miroslavem Peltou, šéfem jabloneckého klubu a fotbalové asociace.

"Ivanovu minulost už jsem vymazal z hlavy, zaslouží si druhou šanci. U nás končí éra Galácticos, kdy jsme do kádru vodili drahé hráče. Ivan Horník má čich na to, přivést fotbalisty nízkonákladové, třeba z nižších soutěží. Touhle cestou teď půjdeme," uvedl Pelta (více čtěte zde).

Po trestu za korupci pracoval čtyřiašedesátiletý Horník jako sportovní ředitel v třetiligovém Chomutově, pár měsíců působil i ve střížkovských Bohemians Praha. Loni v létě se vrátil jako generální manažer do druholigového Žižkova.

Jablonec je po podzimní části první ligy na osmém místě tabulky. Třetí tým minulého ročníku z 16 kol pouze čtyřikrát vyhrál a na vedoucí Plzeň ztrácí propastných 18 bodů.

reklama