Jablonec v napínavé dohrávce přetlačil Slovácko 3:2

3. 8. 2009 19:49
Švancara se díky gólu posunul do čela kanonýrů
Jablonec se raduje z první výhry v sezoně.
Jablonec se raduje z první výhry v sezoně. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Jablonec - Další těsnou prohru si připsal staronový účastník nejvyšší fotbalové soutěže Slovácko, který na hřišti Jablonce domácím v pohledném utkání podlehl 2:3.

Vítězství Jablonci zařídil stoper Pavel Drsek, který se podílel na všech brankách svého týmu.

Moravský celek přitom do utkání vstoupil stejně jako před týdnem proti Plzni lépe, když se v desáté minutě technicky prosadil po narážečce s Chmelíčkem nejlepší střelec započatého ročníku Petr Švancara.

Ovšem již za pět minut domácí srovnali, když se po faulu na Drska se štěstím prosadil z penalty Petr Pavlík.

Další pochybné vyloučení? Baník znovu spílá sudímu
Tápání Slavie pokračuje. Boleslav vyprovodila Liberec

Do poločasu se střídaly pěkné akce i střely na obou stranách, ale radovali se nakonec jen hráči Baumitu, když se po závaru v nejisté obraně Slovácka prosadil střelou do odkryté branky Jan Vošahlík.

Slovácko nezachránil ani Švancara

Velkým hrdinou Slovácka se po pauze nestal útočník Petr Švancara.

Ten nejprve deset minut po návratu hráčů z kabin na hřiště po brejkové akci oplatil gólovou přihrávku Chmelíčkovi. Domácí přitom mohli dvojnásob smutnit, neboť o chvíli předtím zahodili vlastní velkou příležitost.

Petr Švancara loni nastupoval za sestoupivší Žižkov.
Petr Švancara loni nastupoval za sestoupivší Žižkov. | Foto: Ludvík Hradilek

Jablonec se ale se srovnaným stavem nesmířil a vrhl síly do útoku. Odměnou mu nakonec byla branka aktivního Drska, který se hlavou prosadil po rohu Haurdiče.

Bezprostřední po gólu Jablonce se ovšem do ofenzivy opět dali i hosté a dostali se i do několika velkých příležitostí.

Tu největší měl patrně sedm minut před koncem právě Švancara, který snadno prošel domácí obranou a zakončoval do prázdné branky, kde se ovšem jako spasitel domácích zjevil stoper Pavlík, který míč z brankové čáry vykopl.

Do konce zápasu už se skóre nezměnilo, a tak nováček soutěže po dvou kolech zůstává i přes čtyři vstřelené branky bez bodu, naopak Jablonec si připisuje první výhru.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)

Branky: 15. Pavlík z pen., 41. Vošahlík, 75. Drsek - 10. Švancara, 55. Chmelíček. Rozhodčí: Paták - Novák, Gallo. ŽK: Švancara, Cleber. Diváci: 3380.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský (90. Eliáš) - Haurdič, Pavlík, Loučka, Kovařík (63. Michálek) - Lafata, Vošahlík (75. Vukovič). Trenér: Komňacký.

Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Šimáček, Urbánek - Fujerik, V. Valenta (63. Perůtka), Abrahám, Cleber - Švancara, Chmelíček (73. Ondřejka). Trenér: Mazura.