11. 8. 2008 22:30
FK Jablonec vs. Baník Ostrava 2:1
FK Jablonec zatím neztratil ani bod.
FK Jablonec zatím neztratil ani bod. | Foto: Aktuálně.cz

Jablonec nad Nisou Jablonečtí fotbalisté doma dokonale zaskočili favorita z Ostravy a porazili Baník 2:1.

Na začátku ostravské zkázy byl zkušený René Bolf, jenž v 5. minutě fauloval Lafatu.

Vysloužil si za zákrok žlutou kartu a z následné standardní situace otevřel skóre zápasu přesnou hlavičkou Petr Pavlík.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Navrátilec z Austrie Vídeň David Lafata nedohrál utkání kvůli zranění. V 61. minutě ho vystřídal Andrej Hesek.

Také druhá pohroma přišla na Vaškovu branku z hlavičky.

Po pouhých deseti minutách na hřišti se trefil přesně Andrej Hesek po krásném centru Žofčáka.

Naděje svitla Baníku v 82. minutě, když krásnou kombinaci hostů završil střelou přes domácího brankáře Špita Martin Lukeš.

Jablonec však už svůj náskok ubránil a stejně jako Brno, Sparta a Olomouc zatím ve dvou odehraných utkáních neztratil ani bod.