reklama

Jablonečtí: Byli jsme blízko. A to nám nevěřili ani s Kodaní

Galácticos mizely peníze, boss Pelta jen přihlížel Prohlédněte si galerii z odvety 4. předkola Evropské ligy, v níž fotbalisté Jablonce jen remizovali s Ajaxem Amsterdam 0:0 a přišli tak o účast v základní skupině soutěže, Foto: Milan Kammermayer
Velké zklamání, ale i hrdost na to, že se dokázali měřit se slavným Ajaxem Amsterdam. To byly hlavní pocity, které se po odvetě play off Evropské ligy zračily ve tvářích fotbalistů Jablonce.

Jablonec - Velké zklamání, ale i hrdost na to, že se dokázali měřit se slavným Ajaxem Amsterdam. To byly hlavní pocity, které se po odvetě play off Evropské ligy zračily ve tvářích fotbalistů Jablonce.

Severočeši doma remizovali s nizozemským soupeřem 0:0 a vypadli tak ze soutěže jen vinou gólu z penalty, který inkasovali v prvním utkání. Sami přitom doma na Střelnici pokutový kop neproměnili.

"Pocity jsou hodně smíšené, proti Ajaxu se to dnes dalo uhrát. Nevím, co víc k tomu mám říct. Kdybych tu penaltu dal, byl by to úplně jiný zápas. Je to moje chyba," sypal si popel na hlavu Ján Greguš.

Slovenský záložník byl jedním z určených hráčů. Věřil si, tak si vzal míč. Ten však z jedenáctimetrové vzdálenosti napálil pouze do tyče za bezmocným gólmanem Jasperem Cillessenem.

Hvězdy Ajaxu po penaltě znervózněly

"Zklamání je to velké. Bohužel jsme nepostoupili, přitom šance jsme měli. S penaltou jsme ale nenaložili úplně nejlépe. Stejně jako z dalšími příležitostmi. Ján to na trénincích kope dobře, bohužel zrovna dnes mu to nevyšlo," poznamenal po utkání kapitán Jablonce Tomáš Hübschman.

Brzy po neproměněné penaltě přišel další klíčový moment, když hostující Bazoer viděl druhou žlutou kartu. Jablonec tedy hrál více než půl hodiny přesilovku.

"Už po penaltě znervózněli, pak dostali červenou kartu a znervózněli ještě víc. Už nebyli v takové pohodě, jako první poločas, kdy hodně drželi míč a nikam se netlačili," naznačil Hübschman, že se svěřenci Franka de Boera skutečně začali bát o výsledek.

Po prvním zápase věděli, že šanci mají

Tým, který vyhlásil, že jeho cílem je semifinále Evropské ligy, byl najednou ve velkých problémech už ve 4. předkole.

"Po prvním zápase jsme věděli, že šanci máme. Bohužel jsme nedokázali nic dotlačit do branky. A to byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy, byť oni se trefili právě jen z penalty," dodal nejzkušenější hráč Jablonce.

Tým majitele Miroslava Pelty nesplnil hlavní cíl, kterým byl postup do základní skupiny Evropské ligy. "To bohužel ne. Ale na druhou stranu, nepropadli jsme. Spousta lidí nám nevěřila ani proti Kodani. A my jsme nakonec nebyli horší ani proti Ajaxu. První zápas jsme měli možná víc vyložených šancí než soupeř," upozornil kapitán.

Greguš: S trenérem žádný konflikt nemám

Jeho kolegovi ze záložní řady Gregušovi se těžko hledala na dvojzápase nějaká pozitiva. "Nevím, zklamání je obrovské. Ale určitě nám takové zápasy zvednou sebevědomí. Víme teď, že se můžeme měřit i s takovým soupeřem," konstatoval slovenský záložník.

Ten byl krátce po neproměněné penaltě koučem Jaroslavem Šilhavým vystřídán a jeho odchod ze hřiště vyvolal dohady, zda neodmítl svému trenérovi podat ruku. To ale Greguš odmítl.

"Ruku jsem podával, ale byl jsem trochu zamyšlený, tak nevím jak to vypadalo. Určitě jsem se kvůli tomu střídání nezlobil, byla to volba trenéra a tu já respektuji. Nedal jsem penaltu, kdybych byl trenér, taky bych na sebe byl kvůli tomu naštvaný. Ale určitě s ním žádný konflikt nemám," uzavřel jablonecký fotbalista.

reklama