reklama

Jablonský mohl zase hrát: Nebojím se, že to bylo naposledy

David Jablonský, který je zapleten do sázkařské aféry, už zase hraje ligu. Odvolací komise mu totiž zrušila trest. David Jablonský, který je zapleten do sázkařské aféry, už zase hraje ligu. Odvolací komise mu totiž zrušila trest. autor: ČTK
"Prostě to vyšlo, pan právník to tak udělal," řekl obránce Teplic David Jablonský. Je zapletený do sázkařské aféry, ale znovu hraje ligu.

Teplice - Teplický obránce David Jablonský, zapletený do sázkařské aféry, se po měsíci a půl vrátil do fotbalové ligy. Po zápase s Libercem přiznal, že mu rozhodnutí odvolací komise udělalo radost, nejistota z budoucnosti na něm přesto byla patrná.

Náplastí pro něj byla atmosféra ligového zápasu. "Prostě to vyšlo, pan právník to tak udělal. Jsem samozřejmě rád, že jsem mohl ještě nastoupit," řekl novinářům. "Trénoval jsem individuálně, ale na zápas jsem byl stoprocentně připravený," dodal.

Ještě začátkem září pro něj vypadalo všechno dobře: coby odchovanec se prosadil do základní sestavy Teplic, které navíc okouzlily ligu pohledným fotbalem. Jenže potom si pro něj přišla policie a začaly úplně jiné starosti.

Věřím, že ještě nějaké zápasy budou

Z dvanácti podezřelých v sázkařské aféře hraje Jablonský jako jediný stabilně první ligu. Poslední zápas odehrál na konci září a pak mu disciplinární komise zastavila činnost. Jenže odvolací komise minulý týden verdikt zrušila kvůli formálním nesrovnalostem a Jablonský dostal šanci hrát.

Klub se mu prý ozval hned po rozhodnutí komise a v týdnu mu navíc trenér Zdeněk Ščasný řekl, že nastoupí. "Byl jsem hodně rád, že mohu naskočit do základu," řekl.

"Já si užívám každý zápas, chci to odjezdit na sto procent. A nebojím se toho, že je to poslední zápas, věřím, že ještě nějaké budou," prohlásil Jablonský. Teplice mají do konce podzimu před sebou ještě dva zápasy a navíc v týmu velkou marodku.

reklama