Jakubčovice ještě nepoznaly porážku

ČTK
27. 8. 2006 19:43
Praha  - Nováček druhé fotbalové ligy z Jakubčovic ani ve čtvrtém kole neprohrál.
Fotbal - ilustrační foto.
Fotbal - ilustrační foto. | Foto: Reuters

V sobotním zápase ve Fulneku zvítězil díky vlastnímu gólu Kadlece 1:0 nad exligovou Jihlavou. Gólman Jakubčovic Jiří Pospěch udržel počtvrté za sebou čisté konto, když zneškodnil i penaltu nejlepšího střelce uplynulého druholigového ročníku Faldyny.

Jakubčovičtí se do zkušenějšího soupeře zakousli od prvních minut a vysokým nasazením si hned v úvodu vypracovali několik šancí. Gólu se dočkali v 22. minutě, kdy centr Svatonského srazil za Rzeszotova záda obránce Kadlec. Domácí vedení pak mohl zvýšit Prohászka, jeho hlavička ale skončila jen na břevně jihlavské branky.

Hosté si v utkání příliš šancí nevypracovali. Pět minut před koncem mohl z penalty skórovat Faldyna, jeho střelu ale gólman Pospěch vyrazil.

Za faul, po kterém následoval pokutový kop, navíc viděl domácí Krohmer červenou kartu, ovšem hosté krátkou přesilovku nevyužili. Jakubčovice tak i po čtvrtém kole zůstaly bez porážky a v příštím kole poprvé v klubové historii zavítají k soutěžnímu zápasu do Prahy, když budou hrát proti Bohemians 1905.

Ti jako jeden z adeptů na postup v sobotu prohráli 0:1 v Třinci. Domácím nejtěsnější vítězství zajistil v 29. minutě Ceplák. Dnes zaváhal další z favoritů Viktoria Žižkov, která na domácí půdě jen remizovala s nováčkem ze Sokolova.

Žižkovští se sice ujali vedení, když Demjan prostřelil Kubáska, ale roli favorita už dalším gólem nedokázali potvrdit. Ve druhém poločase si Sokolov vypracoval územní převahu, která vyústila v šanci střídajícího Bočka. Toho ve vápně fauloval Vizingr a Glos penaltu bez problémů proměnil.

Výsledky - 4. kolo:
Jakubčovice - Jihlava 1:0 (1:0)
Branka:
22. vlastní Kadlec. Rozhodčí: Mikel - Novák, Možíš. ŽK: Fischer, Baránek, Krohmer - Bartoš, Drga, Vojtíšek. ČK: 85. Krohmer (Jakubčovice). Diváci: 1061.
Jakubčovice: Pospěch - Kuděla, Doležal, Daněk - Krohmer, Fr. Hanus (57. Mikula), Fischer, Jašurek (80. J. Schreier), Baránek - Svatonský (88. Adriano), Prohászka. Trenér: Grussmann.
Jihlava: Rzeszoto - Bartoš, Šourek (46. Vojtíšek), Kadlec, Drga (80. Čermák) - Demeter, Vladyka, Lovětínský, Cihlář (60. Vácha) - Faldyna, Koukal. Trenér: Bokša.

Žižkov - Sokolov 1:1 (1:0)
Branky: 23. Demjan - 73. Glos z pen. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Štěrba. ŽK: Vizingr - Mlika, Boček. Diváci: 1012.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Vizingr, Šťastný, Jambor - Kušnír, Novotný (58. Hottek), Procházka, Grznár (67. Eismann) - Bugač (78. Kalod), Demjan. Trenér: Skalba.
Sokolov: Kubásek - Dřížďal, Hájovský, Němeček, Mach (76. Kura) - Dittrich, Mácha, Salák, Glos - Šofra (61. Jon), Mlika (46. Boček). Trenér: Pulpit.

Třinec - Bohemians 1905 1:0 (1:0)
Branka: 29. Ceplák. Rozhodčí: Hájek. ŽK: Malíř, Čelůstka, Brezničan - Nešpor. Diváci: 2152.
Třinec: Vreštiak - Vavruša, Čelůstka, Brezničan, Martinčík - Malíř, Cieslar, Ceplák (85. Hupka), Kořínek (62. Lachowicz) - Lasota (76. Kluz), Maceček. Trenér: Hajný.
Bohemians: Sňozík - Nešpor, K. Rada, Lukáš, Uchytil - Hašek (46. Marek), Dian, Vágner, Held (66. Kocourek) - Slezák, Kulvajt. Trenér: Hradecký.

HFK Olomouc - Olomouc B 3:0 (2:0)

Branky: 14. z pen. a 79. Kropáček, 41. Spáčil. Rozhodčí: Douda - Kallo, Večeřa. ŽK: Škuta, Grim - J. Barcal, Bodeček, Kopecký. Diváci: 969.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Schindler, Josefík, Dadák - Spáčil (80. Korčián), Ševela, Grim, Škuta - Kropáček (84. Matěj), Krutý (71. Janeček). Trenér: Kalvoda.
Olomouc B: Lovásik - Kopecký, Bodeček, J. Barcal, König (46. J. Schulmeister) - Janotka, Král, Šalamoun, Hrdlovič - Hrubý (75. Fiala), Lička (59. Řehák). Trenér: Balcárek.

Ústí nad Labem - Opava 3:3 (2:3)
Branky: 7. Džuban, 12. Dvořák, 77. Pekár - 27. Cigánek, 41. Barteska, 43. Kolínek. Rozhodčí: Ardeleánu - Franěk, Teuber. ŽK: Sedlák, Džuban, Martykán - Kolínek. Diváci: 487.
Ústí: R. Novák - Dvořák, Džuban, T. Novák, Hanzlík - Sigmund (73. Pekár), Martykán, Zoubele (86. Fürbach), Sedlák (63. Hruška) - Fousek, Ohněník. Trenér: Rys.
Opava: Kovalík - Mezlík (32. Wirth), Pejša, Půda, Víšek - Kolínek, Cigánek, Sluka, Kiša - Janoviak (72. Šultes), Barteska (87. Žurek). Trenér: Žemlík.

Hlučín - Blšany 0:0
Rozhodčí: Tacina - Szarowski, Lakomý. ŽK: Mišinský, Tomáš - Poláček, Kožíšek. Diváci: 820.
Hlučín: Valach - Veselý, Bogdaň, Švrček, Tomáš - Chlebek (76. Hanus), Novosad (59. Skotnica), Prokeš, Žižka - Mišinský, Langer (46. Dombi). Trenér: Cviertna.
Blšany: F. Rada - Loos, Jamrich, Benko, Krejčík (74. Heinc) - Béreš, Čonka, Poláček, Flaišman (61. Bednář) - Kožíšek, Bogdanov (80. Štípek). Trenér: Bičovský.

Bystrc - Hradec Králové 0:3 (0:1)
Branky: 27. Ferčák, 83. Bouška. 90. Duchnič. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Urbias. ŽK: Smutný, Houšť - Černý, Ferčák. Diváci: 1230.
Bystrc: Hrubý - Houšť, Janíček, Michal, Krejčíř - Ševčík, Jirásek (70. Zedníček), Bajer, Nechvátal, Hlavatý (73. Látal) - Smutný. Trenér: Duda.
Hradec Králové: Podhajský - Kaplan, Filip, Karal, Poděbradský (65. Bouška) - Jiroušek, Ferčák, Černý, Šmarda - Mezlík (90. Jůn), Pilař (46. Duchnič). Trenér: Krejčík.

Páteční předehrávka: Vítkovice - Čáslav 2:1 (1:0).

1. Jakubčovice 4 3 1 0 6:0 10
2. Hradec Králové 4 3 0 1 8:3 9
3. Jihlava 4 3 0 1 7:2 9
4. Žižkov 4 2 2 0 5:2 8
5. Třinec 4 2 1 1 2:2 7