Jakubčovice vedou druhou fotbalovou ligu

ČTK
13. 8. 2006 19:26
Praha - Nováček druhé fotbalové ligy z Jakubčovic se ujal po druhém vítězném zápase vedení v tabulce. Stoprocentní bilanci po dvou kolech mají i exligová Jihlava, Hradec Králové a olomoucké béčko.

Nováček druhé ligy z Jakubčovic dokázal zvítězit i ve druhém utkání sezony. Na spartakiádním stadionu v Olomouci, kam bylo derby s Opavou vinou nezpůsobilého terénu ve Fulneku přeloženo, zvítězili Jakubčovičtí gólem zkušeného Martina Prohaszky ze 72. minuty.

V prvním poločase si oba týmy zvykaly na olomouckou trávu a diváci příliš šancí neviděli. Hned po změně stran si vypracovaly šanci Jakubčovice, ovšem Krohmer z dobré pozice opavskou branku přestřelil. Rozhodující branky se fanoušci dočkali v 72. minutě, kdy si na centr Slováka Jašurka naběhl útočník Prohaszka a hlavou pokořil Kovalíka.

Výsledek:
Jakubčovice - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 72. Prohaszka. Rozhodčí: Matějek - Szarowski, Czene. ŽK: Svatonský - Víšek, Šultes. Diváci: 632.
Jakubčovice:
J. Pospěch - Kuděla, Doležal, Daněk - Jašurek, Fischer (84. J. Schreier), Baránek, F. Hanus (77. Mikula), Krohmer - Svatonský (88. Kunc), Prohaszka. Trenér: Grussmann.
Opava: Kovalík - Mezlík (79. Žurek), Pejša, Cigánek, Víšek - Kolínek, Barteska (85. Sluka), Wirth, Kiša - Šultes, Půda (77. Janoviak). Trenér: Žemlík.

Hlučín - Jihlava 0:2

Fotbalisté Hlučína po zisku bodů s pražskými Bohemians tentokrát úvodní zápas před domácím publikem nezvládli. Jihlavští byli neustále lepším mužstvem, domácí mohli dát gól jen při zaváhání brankáře Rzeszota, který v deváté minutě po centru Veselého z vlastní poloviny jen konečky prstů vytlačil na rohový kop míč letící do branky.

Jihlava měla převahu, ale hlavička Peteříka v 19. minutě ještě minula domácí branku. V 30. minutě už se ale skóre změnilo, když Veselý ve vápně fauloval Faldynu a Vladyka se z penalty nemýlil.

Hosté ještě zvýšili aktivitu a bylo jen otázkou času, kdy převahu promění v góly. To se podařilo v 64. minutě, když po rohovém kopu Faldyny Šourek hlavou podruhé rozvlnil síť za zády brankáře Valacha. Po gólu domácí ještě více znervózněli a kromě slibné šance, kterou měl střídající Hanus, jihlavského brankáře neohrozili.

Výsledek:
Hlučín - Jihlava 0:2 (0:1)
Branky: 30. Vladyka z pen., 64. Šourek. Rozhodčí: Paták - Hrubeš, Lakomý. ŽK: Mišinský, Švrček - Drga, Demeter. Diváci: 930.
Hlučín:
Valach - Veselý, Bogdaň, Švrček, Tomáš - Žižka (59. Skotnica), Melecký, Prokeš, Mišinský (71. Chlebek) - Dombi, Langer (46. Hanus). Trenér: Cviertna.
Jihlava: Rzeszoto - Bartoš, Šourek, Kadlec, Drga - Demeter, Vladyka, Lovětínský, Cihlář (81. Malínek) - Peteřík (66. Vácha), Faldyna. Trenér: Bokša.

Ústí nad Labem - Hradec Králové 1:2

Východočeši začali zápas lépe a Jiroušek v 6. minutě protáhl ústeckého brankáře Nováka. Stejný hráč Hradce hlavičkoval o čtyři minuty později po centru zleva těsně nad branku. Ve 21. minutě skončila hlavička ústeckého Sigmunda na břevně.

První velká šance hostů přišla v 53. minutě, kdy Pilař vnikl do pokutového území, kde ho fauloval kapitán Severočechů Novák. Rozhodčí Mencl nekompromisně nařídil penaltu, kterou technickou střelou po zemi proměnil Černý. O osm minut později vyrovnal domácí Ohněník pohotovou hlavičkou po centru Dvořáka.

V 67. minutě nevyužil slibnou šanci hradecký Duchnič. Hosté šli vzápětí podruhé do vedení, když Kaplan pronikl do šestnáctky a jeho přesnou křížnou přihrávku zužitkoval zblízka u tyče stojící Jůn. Závěrečný drtivý nápor Severočechů vyrovnání nepřinesl, hosty dvakrát podržel brankář Podhajský.

Výsledek:
Ústí nad Labem - Hradec Králové 1:2 (0:0)
Branky: 58. Ohněník - 50. P. Černý z pen., 68. Jůn. Rozhodčí: Mencl - Mlsna, Štěrba. ŽK: Sedlák, Martykán, Karlík - Filip. Diváci: 728.
Ústí:
R. Novák - Dvořák, Džuban, Novák, Hanzlík - Sigmund (84. Fürbach), Martykán (82. Mašanský), Karlík, Sedlák - Fousek (64. Hruška), Ohněník. Trenér: Rys.
Hradec: Podhajský - Kaplan, Filip, Karal, Poděbradský - Jiroušek, Šmarda, Černý, Bouška (65. Jůn) - Duchnič (76. Semerák), Pilař (85. Chleboun). Trenér: Krejčík.

HFK Olomouc - Třinec 2:0

Domácí hráči si vynutili v úvodu utkání tlak a vytvořili si brankové šance. V závěru první čtvrthodiny po faulu na Janečka prostřelil Lošťák z osmnácti metrů zeď soupeře z trestného kopu a překvapil i brankáře Vreštiaka. Za šest minut zatáhl míč po pravé straně Spáčil, vrátil jej před branku a zcela nehlídaný Korčián zblízka zvýšil na 2:0. Třinečtí se pak osmělili a střelu Cepláka brankář Doležal vyrazil s námahou.

Ve druhém poločase se hrálo za stálého deště převážně mezi šestnáctkami. Třetí gól HFK mohl přidat Kazár. Na druhé straně měl šanci snížit Kořínek, ale sám před brankářem Doležalem mířil hlavou nad. Olomoučtí v závěru hru kontrolovali a dvoubrankové vedení si pohlídali.

Výsledek:
HFK Olomouc - Třinec 2:0 (2:0)
Branky: 14. Lošťák, 20. Korčián. Rozhodčí: Santarius - Ondo, Drastík. ŽK: Škuta - Martinčík, Cieslar. Diváci: 453.
HFK Olomouc:
Doležal - Lošťák, Schindler, Josefík, Jurga - Spáčil (87. Matěj), Škuta, Ševela, Kazár (74. Dadák) - Janeček, Korčián (67. Grim). Trenér: Kalvoda.
Třinec: Vreštiak - Brezničan, Čelůstka, Pindor, Martinčík - Malíř (78. Kluz), Cieslar, Ceplák, Kořínek - Lasota (46. Miko), Maceček (82. Szmek). Trenér: Hajný.

Sokolov - Sigma Olomouc B 1:2

Po dlouhých 30 letech se v sobotu v Sokolově opět hrál ligový fotbal, domácí nováček druhé nejvyšší soutěže však v utkání s rezervou Sigmy Olomouc neuspěl. Baník podlehl před 1700 natěšenými fanoušky Hanákům 1:2 a stejně jako v prvním kole vyšel bodově naprázdno.

Výsledek:
Sokolov - Sigma Olomouc B 1:2 (1:1)
Branky: 6. vlastní Barcal - 16. a 59. Šalamoun. Rozhodčí: Ardeleánu - Teuber, Franěk. ŽK: Barcal, Hrdlovič (oba Olomouc). Diváci: 1700.
Sokolov:
Šimon - Kubice (77. Hájovský), Kura, Němeček, Mach - Sláma (62. Dittrich), Salák, Glos, Mácha - Mlika (77. Šorfa), Boček. Trenér: Pulpit.
Olomouc B: Vojáček - Kopecký, Horáček, Komárek, Barcal - Šalamoun, Hrdlovič (80. Fiala), Král, V. Schulmeister - J. Schulmeister (89. Řehák), Peška (82. Hrubý). Trenér: Chromý.

Vítkovice - Blšany 1:2

Druhé utkání po sestupu do druhé ligy vyšlo fotbalistům Blšan výrazně lépe než premiéra a ve Vítkovicích v sobotu vybojovali všechny tři body za vítězství 2:1.

Po domácím debaklu 0:4 s Jakubčovicemi se Severočeši tentokrát prezentovali kompaktním výkonem jak v obraně, tak hlavně v záložní řadě, která nutila kombinační hrou domácí zadáky chybovat. Po přestávce šly sice Vítkovice zásluhou Černého do vedení, ale pak hosté potrestali dvoje zaváhání soupeřovy defenzivy a v rozmezí deseti minut rozhodli o své výhře.

Výsledek:
Vítkovice - Blšany 1:2 (0:0)
Branky: 47. Černý - 51. Flaišman, 61. Psohlavec. Rozhodčí: Douda. ŽK: Opršál - Jamrich, Bogdanov, Šiml. Diváci: 577.
Vítkovice:
Kello - Černý, Opršál, Živný, Mikulenka - Hejdušek (89. Pražák), Švec, Derych, Rygel (82. Samsonek) - Vavruš (78. Kašpar), Jakus. Trenér: Daněk.
Blšany: Rada - Loos, Jamrich, Benko, Krejčík - Čonka (46. Bednář), Bogdanov (84. Süsser), Šiml, Flaišman - Psohlavec (89. Heinc), Kožíšek. Trenér: Bičovský.

Viktoria Žižkov - Čáslav 2:0

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili v nedělním utkání druhého kola 2:0 nováčka z Čáslavi a slavili v druhé nejvyšší soutěži premiérové vítězství v sezoně. O oba první góly pražského celku v novém ročníku se postaral záložník Jan Novotný, který v každém poločase překonal gólmana Švengera.

V předchozím utkání hrála Viktoria bez branek v Opavě, Čáslav si v neděli odbyla v druhé lize debut, protože před týdnem byl její domácí duel s HFK Olomouc odložen kvůli nevyhovujícímu čáslavskému stadionu.

Výsledek:
Viktoria Žižkov - Čáslav 2:0 (1:0)
Branky: 19. a 53. Novotný. Rozhodčí: Moláček - Bouše, Hrubeš. ŽK: Grznár, Šťastný, Novotný - Broschinský, Kunášek. ČK: 62. Broschinský. Diváci: 192.
Žižkov:
Bartalský - Kučera, Labant, Šťastný, Jambor - Kušnír, Král, Novotný (71. Pokorný), Grznár (79. Eismann) - Demjan (71. Kalod), Bukač. Trenér: Skalba.
Čáslav: Švenger - Vrážel (68. Haniak), Mráz, Šrámek, Šíranec - Kurak, Pazdera (68. Dubský), Broschinský, Kunášek - Zachariáš, Bálek (80. Sedláček). Trenér: Zákostelský.

Bystrc - Bohemians 1905 2:1

Především kvůli očekávanému náporu fanoušků Bohemians 1905 odehrála Bystrc domácí druholigovou premiéru na propůjčeném Městském stadionu v Brně Králově Poli, Pražany však přijela povzbudit sotva stovka diváků. Domácím azyl prospěl. Hostům patřil jen úvod, po čtvrt hodině hry srazil v šestnáctce hostů Pavel Hašek pronikajícího Hlavatého a Michal z penalty otevřel skóre.

Možnost zvýšit promarnil Hlavatý, jehož střelu gólman Sňozík reflexivně vyrazil ke Smutnému a ten prázdnou branku přestřelil. I po přestávce si domácí vytvořili více šancí a jednu zúročil zblízka Smutný. Pražané zápas zásluhou Lukáše zdramatizovali, vyrovnat se jim však už nepodařilo, a tak brněnský tým slavil historické vítězství v druhé lize.

Výsledek:
Bystrc - Bohemians 1905 2:1 (1:0)
Branky: 16. Michal z pen., 57. Smutný - 75. Lukáš. Rozhodčí: Peřina - Vysloužil, Dobrovolný. ŽK: Nechvátal, Janíček - Vágner, Dian, Lukáš. Diváci: 1860.