Zmrhal dal první dva góly za Brescii a nasměroval Ferraru ke druhé lize

19. 7. 2020 19:22
Český fotbalista Jaromír Zmrhal zařídil svými prvními dvěma góly v italské lize vítězství Brescie v důležitém záchranářském duelu s Ferrarou.
Jakub Jankto
Jakub Jankto | Foto: Reuters

Domácí tým vyhrál 2:1 a odsoudil soupeře k sestupu. Celý zápas odehrál také Zmrhalův spoluhráč Aleš Matějů.

Předposlední Brescia se utkala na svém hřišti s poslední Ferrarou asi o poslední reálnou šanci na záchranu v Serii A. Hostující tým poslal do vedení Bryan Dabo, v 69. minutě si ale nechal nabít na hranici vápna Zmrhal a nekompromisní ránou k tyči srovnal.

Bývalý záložník pražské Slavie si schoval vítěznou trefu až na třetí minutu nastavení, kdy levačkou obstřelil brankáře a zařídil důležité vítězství. Brescia přesto ztrácí stále devět bodů na sedmnáctý Janov, který v souboji sousedů v tabulce udolal Lecce díky vlastnímu gólu Gabriela z 81. minuty. Barák a spol. teď potřebují na svého přemožitele stáhnout ve zbývajících čtyřech kolech čtyřbodové manko.

Jakub Jankto byl u velkého obratu Sampdorie na hřišti Parmy. Český záložník odehrál celé utkání a jeho tým prohrával po poločase o dvě branky, nakonec ale zvítězil 3:2.

Ke zvratu v utkání Sampdorie s Parmou zavelel v 48. minutě hlavou po rohovém kopu Julian Chabot a vyrovnání zařídil nejlepší střelec loňské sezony Serie A Fabio Quagliarella. Zápas rozhodl v 78. minutě Federico Bonazzoli a janovský celek oslavil třetí výhru v řadě.

Sampdoria přeskočila soupeře v tabulce a je na 13. místě. Čtyři kola před koncem má na sestupové pásmo náskok 12 bodů a prakticky si zajistila s předstihem pohodlnou záchranu.

Neapol doma s Udine prohrávala, v 31. minutě ale Arkadiusz Milik vystřídal zraněného Driese Mertense a po pouhých 37 vteřinách na hřišti vyrovnal. Obrat dokonal až v páté minutě nastavení parádní ránou o tyč Matteo Politano a Neapol se o skóre vrátila na šesté, pohárové místo.

Italská fotbalová liga - 34. kolo: Parma - Sampdoria Janov 2:3 (18. Gervinho, 40. vlastní Bereszynski - 48. Chabot, 69. Quagliarella, 78. Bonazzoli), Brescia - Spal Ferrara 2:1 (69. a 90.+3 Zmrhal - 42. Dabo), FC Janov - Lecce 2:1 (7. Sanabria, 81. vlastní Gabriel - 60. Mancosu), Fiorentina - FC Turín 2:0 (2. vlastní Lyanco, 75. Cutrone), Neapol - Udine 2:1 (31. Milik, 90.+5 Politano - 22. De Paul), AS Řím - Inter Milán 2:2 (45.+1 Spinazzola, 57. Mchitarjan - 15. De Vrij, 87. Lukaku z pen.).

1. Juventus Turín 33 24 5 4 70:35 77
2. Inter Milán 34 21 9 4 74:36 72
3. Bergamo 34 21 8 5 94:44 71
4. Lazio Řím 33 21 6 6 68:35 69
5. AS Řím 34 17 7 10 63:46 58
6. Neapol 34 16 8 10 55:45 56
7. AC Milán 34 16 8 10 53:43 56
8. Sassuolo 34 13 9 12 63:58 48