Jankto debutoval v základní sestavě Getafe, prohře 1:2 s Barcelonou nezabránil

29. 8. 2021 19:04
Debut českého fotbalového reprezentanta Jakuba Jankta v základní sestavě Getafe výhrou neskončil. Celek ze středu Španělska podlehl favorizované Barceloně 1:2. Vítěznou branku Katalánců vstřelil Memphis Depay.
Memphis Depay v akci
Memphis Depay v akci | Foto: Reuters

Barcelona vstoupila do utkání aktivně a již ve 2. minutě se zásluhou důrazného Sergiho Roberta dostala do vedení. Španělský reprezentant si naběhl na přihrávku Jordiho Alby, v souboji se dostal před Jankta a otevřel skóre.

Getafe srovnalo v 19. minutě, kdy se po rychlé narážečce prosadil střelou zpoza vápna Sandro Ramírez. Rozhodnutí přinesla 30. minuta, ve které překvapil brankáře Davida Soriu střelou na bližší tyč Depay. V první čtvrthodině druhého poločasu se do dvou zajímavých příležitostí dostal Jankto.

Český reprezentant se nejprve dostal k nebezpečné střele, kterou zlikvidoval Mark-André ter Stegen. Ten nastoupil poprvé od květnové operace kolena, kvůli níž přišel o start na mistrovství Evropy. V 60. minutě Jankto našel na vápně volného Nemanju Maksimoviče, jenž zakončil nepřesně. V závěru převzala iniciativu Barcelona a těsné vedení udržela.

Vallecano po špatném vstupu do soutěže porazilo Granadu vysoko 4:0. Domácí o zisku prvních bodů rozhodli třemi góly v prvním poločase. První vítězství v sezoně (3:1) vybojovala také Osasuna, která v závěru otočila souboj na hřišti Cádizu. Obě branky domácích vstřelil záložník Álex Fernández, Pamplona zvítězila díky dvěma penaltám a gólu Davida Garcíi v páté minutě nastavení.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

FC Barcelona - Getafe 2:1 (2. Roberto, 30. Depay - 19. Sandro Ramírez), Cádiz - Pamplona 2:3 (6. a 66. z pen. Álex Fernández - 60. Kike García z pen., 90.+1 R. Torres z pen., 90.+5 D. García), Vallecano - Granada 4:0 (3. Á. García, 23. Trejo z pen., 43. Nteka, 58. Comesaňa),

22:00 Atlético Madrid - Villarreal.

1. Real Madrid 3 2 1 0 8:4 7
2. FC Sevilla 3 2 1 0 5:1 7
Valencie 3 2 1 0 5:1 7
4. FC Barcelona 3 2 1 0 7:4 7
5. Mallorca 3 2 1 0 3:1 7
6. Atlético Madrid 2 2 0 0 3:1 6
7. San Sebastian 3 2 0 1 4:4 6