4. 5. 2008 17:15
AC Milán - Inter Milán 2:1
Marek Jankulovski v objetí spoluhráče Gattusa.
Marek Jankulovski v objetí spoluhráče Gattusa. | Foto: Reuters

Milán - Inter Milán prohrál v městském derby s AC 1:2 a ve šlágru 36. kola italské ligy tak přišel o všechny body. Naopak AS Řím s přehledem zvítězil v Sieně a lídrovi se dvě kola před koncem soutěže přiblížil jen na tři body.

Na čtvrté místo tabulky zaručující předkolo Ligy mistrů se dostalo právě milánské AC, jelikož Fiorentina, která ho doposud okupovala, podlehla Cagliari.

V sestavě vítězného celku se na San Siru po osmnáctiminutovém pobytu na hřišti v minulém kole objevil znovu český reprezentant Jankulovski, jenž za bezbrankového stavu krátce před poločasem vystřídal spoluhráče Favalliho.

„Rossoneri" se mohli znovu spolehnout na kanonýra Inzaghiho, který v 51. minutě otevřel skóre utkání. Na jeho trefu záhy navázal Kaká a domácí rázem vedli o dvě branky.

Hostující trenér Mancini na to zareagoval posílením ofenzivy, když na hřiště přišel místo Portugalce Maniche mladík Balotelli. Toho pak následoval i David Suazo, který vystřídal nevýrazného Crespa.

Výsledkem však byla pouze jediná branka. Julio Cruz upravil čtvrt hodiny před koncem na 1:2, na víc se ale hráči vedoucího celku Serie A nezmohli a jejich náskok v čele tabulky se snížil na tři body.

Čechům se příliš nevedlo

V základní sestavě římského Lazia se tentokrát objevil David Rozehnal a odehrál celé utkání s Palermem. V něm sice šli domácí díky proměněné penaltě Panděva do vedení, v závěru zápasu však dvěma zápasy otočil výsledek Amauri.

Pavel Nedvěd příliš důvodů k radosti neměl. Vrátí se do reprezentace?
Pavel Nedvěd příliš důvodů k radosti neměl. Vrátí se do reprezentace? | Foto: Reuters

Nedařilo se ani Juventusu, který nedokázal vstřelit branku na půdě Sieny. V dresu hostů odehrál 84 minut Pavel Nedvěd, pak přepustil své místo na hřišti střídajícímu Palladinovi. Naopak pouze na lavičce strávili zápas turínský obránce Zdeněk Grygera i záložník Sieny Lukáš Jarolím.

Po vyřazení v semifinále Poháru UEFA potvrdila Fiorentina nevydařený týden porážkou v Cagliari. U ní byl i Tomáš Ujfaluši, který musel se svými spoluhráči skousnout i fakt, že přepustili čtvrté místo v tabulce, a tím i předkolo příštího ročníku Ligy mistrů, AC Milán. Na nápravu mají ještě dvě kola.

Vydařené utkání naopak zažil další český obránce Tomáš Zápotočný, jehož Udinese vyhrálo v Empoli a neinkasovalo jediný gól.

Cagliari - Fiorentina 2:1