reklama

Jarolím chce skončit, Slavii dělí bod od sestupu

autor: Ludvík Hradilek
Slavia se v 10. kole může propadnout na sestupové příčky

Praha - Když před půl rokem ze Slavie ve stylu slavného pohádkového obratu "odvolávám co jsem odvolal" odcházel, byl jeho tým již bez šance na evropského poháry a měl patnáctibodovou ztrátu na ligového lídra, tedy arcirivala Spartu.

Po skončení sezony, v níž tým z Edenu skončil na historicky nejhorším (v samostatné české lize) sedmém místě, se ale na své místo vrátil a zkusil to se Slavií znovu. Jenže po deseti odehraných kolech mají Sešívaní pouze deset bodů, přičemž jen jediný je dělí od sestupového pásma. A tak Karel Jarolím po další ostudné porážce, tentokrát na Slovácku 3:0, nabízí vedení pražského klubu svoji rezignaci.

Čtěte také:

Slavia selhala i na Slovácku. Jarolím zvažuje demisi
Kotel Slavie: Fandové Bohemky na našich místech? Nikdy!
Jarolím v nepřízni fanoušků. Slovácko může tlak zvýšit´

„V této chvíli jsem rozhodnutý, že budu kontaktovat vedení a že skončím. V zájmu toho, aby přišel nějaký nový impuls, tak si myslím, že to bude nejlepší řešení," prohlásil bezprostředně po zápase v Uherském Hradišti Jarolím.

Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Prohlédněte zde

Hlasy vyzývající k odvolání trenéra přitom zaznívaly již delší dobu, ale vše vyvrcholilo tento týden, kdy Slavia nejprve prohrála se svým rivalem Spartou, a poté v pátek dostala tři branky od Slovácka. Její šňůra bez výhry se tak protáhla již na šest zápasů.

„Vzhledem k tomu, co všechno probíhalo po prohraném derby, tak určitě jsem o tom přemýšlel," uvedl k vlivu názorů médií i fanoušků charismatický kouč.

"V médiích samozřejmě na mojí osobu tlak byl, ale to na to vliv nemá. Já si myslím, že dokážu bojovat, ale v tuto chvíli cítím, že bude zkrátka lepší, když nějaký ten impuls přijde," dodal pro webové stránky klubu.  

Vedení Slavie se přitom již po neúspěšném derby nechalo slyšet, že pozici trenéra Jarolíma přezkoumá během reprezentační přestávky, tedy po utkáních na Slovácku a s Plzní. Dá se ovšem čekat, že po debaklu na Moravě možná přijde reakce ještě dříve.

Měl by trenér Jarolím u Slavie skončit? Nebo si muž, který dovedl Červenobílé k dvěma titulům, zaslouží ještě šanci? Anebo může za výsledky špatný kádr Slavie? Hlasujte v naší anketě a zúčastněnte se diskuze.

reklama