reklama

Jarolím: O síle Ďuriše jsme věděli, pomohlo mu hostování u nás

Karel Jarolím Karel Jarolím autor: Milan Kammermayer
V minulé sezoně hostoval Michal Ďuriš v Mladé Boleslavi, nyní už znovu jako fotbalista Plzně jediným gólem rozhodl o tom, že Mladá Boleslav na západě Čech prohrála 0:1.

Plzeň - V minulé sezoně hostoval Michal Ďuriš v Mladé Boleslavi, nyní už znovu jako fotbalista Plzně jediným gólem rozhodl o tom, že Mladá Boleslav na západě Čech prohrála 0:1. Pro slovenského útočníka to byl už jedenáctý zásah v sezoně a vede tak tabulku střelců první ligy.

"Ani to nemusím sledovat, protože vy novináři mi to po každém utkání připomínáte. Jsem samozřejmě rád, že mi to tam padá, ale hlavní je, že máme další tři body a utekli jsme jim na pět bodů," řekl Ďuriš na pozápasové tiskové konferenci. "Byl to pro mě zvláštní zápas, ještě před půl rokem jsem v Boleslavi hrál. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože Mladá Boleslav má teď formu a všichni to s ní mají těžké," dodal.

Dříve plnil v Plzni roli spíše bojovníka a hráče z lavičky, ovšem v Mladé Boleslavi při hostování měl více útočných úkolů, zvedl si sebevědomí a dnes je jasnou ofenzivní jedničkou Plzně. "Asi mu to hostování u nás pomohlo tak, že je teď nejlepším střelcem ligy. Samozřejmě mě mrzí, že se trefil také proti nám," řekl mladoboleslavský trenér Karel Jarolím. "Známe ho, proto jsem hráče upozorňoval, že je silný na přední tyči. A stejně jsme ho v jedné situaci neuhlídali," dodal.

Na Kovaříkovy centry chodí naslepo

Právě náběh na přední tyč a hlavička či pohotová teč centru ze strany patří mezi největší Ďurišovy zbraně. "Honza Kovařík má výbornou levačku. Já na jeho centry chodím naslepo a tuto sezonu mě to často trefuje. Tak jako dnes," řekl Ďuriš ke svému jedenáctému gólu.

Tím se osamostatnil na prvním místě tabulky střelců, když utekl desetigólovému Lukášovi Magerovi, který se tentokráte v dresu Mladé Boleslavi neprosadil. "Magimu to teď sype jako mně a přeju mu, ať mu to vydrží," přál svému konkurentovi.

Ačkoli on sám gólem rozhodl, velkou roli v utkání sehrál i brankář Matúš Kozáčik, který v první půli za stavu 0:0 chytil hostujícímu Janu Chramostovi jasný gól. "Mladá Boleslav tu odehrála dobrý zápas, vytvořila si dvě dobré šance. Při té Chramostově už jsme se otáčel na půlku, že to bude gól, ale Koza tam vyletěl a zázračně to chytil. Hodně nám tím pomohl," dodal slovenský reprezentant.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama