Jarolím se s Kadlecem ve finále poháru nepotká

yac
22. 4. 2009 23:24
Jarolímův Hamburk vypadl s Werderem Brémy

Hamburk - David Jarolím, který nedávno podepsal rozšíření stávající smlouvy s Hamburkem, si finále německého poháru nakonec nezahraje. Rozhodla o tom dnešní semifinálová prohra HSV s Werderem Brémy.

O konečném výsledku přitom rozhodl až penaltový rozstřel.

Werder, se kterým se Hamburk utká také v semifinále poháru UEFA, se do vedení dostal už v jedenadvacáté minutě díky brance Mertesackera.

Ten dorazil krásný přímý kop Diega, jenž brankář domácích dokázal vyrazit pouze před sebe a pro německého reprezentačního obránce nebyl problém zakončit.

Hamburk se oklepal až v 67. minutě, kdy se po závaru před brankou Werderu nakonec ke střele dostal Olič a srovnal tak stav utkání na 1:1.

Ještě před prodloužením na sebe však upozornil český záložník, který v nastaveném čase druhé půle tvrdě fauloval unikajícího forvarda hostů a po zásluze dostal červenou kartu.

V nastavení gól nepadl, a tak musely rozhodnout pokutové kopy. V těch byl nakonec hlavně zásluhou svého brankáře Wieseho úspěšnější Werder, neboť Wiese dokázal zneškodnit hned tři penalty Hamburku.

Už včera přitom do Berlínského finále postoupil Kadlecův Leverkusen, který doma dokázal až v prodloužení prolomit obranu Mainzu (konečný výsledek 4:1).

Brankou ze 117. minuty se na tom podílel i Michal Kadlec.