reklama

Jarolím ukončil kariéru. Otci a Boleslavi v Evropě nepomůže

Dres Mladé Boleslavi už David Jarolím oblékat nebude, rozhodl se ukončit kariéru Dres Mladé Boleslavi už David Jarolím oblékat nebude, rozhodl se ukončit kariéru autor: CPA Eduard Erben
David Jarolím už nebude pokračovat v dresu Mladé Boleslavi. Rozhodl se ukončit hráčskou kariéru

Praha - Mladoboleslavský trenér Karel Jarolím si ze svých plánů, spojených Evropskou ligou i domácí soutěží, musí vyškrtnout jedno důležité jméno, vlastního syna.

"David Jarolím se rozhodl ukončit svou aktivní kariéru. Ze zdravotních důvodů," informoval deník Aktuálně.cz Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Jarolíma zastupuje.

Získat vyjádření samotného Davida Jarolíma, fotbalisty, který v květnu oslavil 35. narozeniny, se zatím nepodařilo.

V Mladé Boleslavi, kde David Jarolím působil v uplynulé sezoně, měl smlouvu do 30. června 2014. Rozhodl se tedy, že už ji neprodlouží.

Jednou z variant jeho dalšího působení může být trenérská práce u mládeže v Hamburger SV, tedy v bundesligovém klubu, kde se ve své kariéře nejvíce prosadil a navlékal tam dokonce na rukáv kapitánskou pásku.

Do Německa přestoupil Jarolím už jako dorostenec, působil v juniorském týmu Bayernu Mnichov. Bundesligu pak hrál v Norimberku a především 9 sezon v Hamburku.

Po krátké epizodě ve francouzském Evianu nakonec zakotvil v Mladé Boleslavi, kde se následně potkal i se svým otcem, který tým po skončení podzimní části právě uplynulé sezony převzal jako trenér.

Společně se tak podíleli na postupu klubu do předkol Evropské ligy.

Za českou fobalovou reprezentaci odehrál Jarolím 29 mezistátních utkání, vstřelil jednu branku, do sítě San Marina. Zúčastnil se MS 2006 a Eura 2008.

reklama