reklama

Jarolím v nepřízni fanoušků. Slovácko může tlak zvýšit

Fanoušci žádají Jarolímovo odvolání. Zesílí jejich hlasy po utkání se Slováckem? Fanoušci žádají Jarolímovo odvolání. Zesílí jejich hlasy po utkání se Slováckem? autor: Jan Langer
Předehrávka desátého kola začíná v pátek od 18.15

Praha - Těžké chvíle prožívá na lavičce pražské Slavie kouč Karel Jarolím. Ještě před patnácti měsíci se jeho jméno spojovalo s vedením české fotbalové reprezentace. Za tu dobu se však mnohé změnilo.

Zkušený trenér přišel o svou auru vítězného lodivoda, Slavia už dávno není týmem, který by v lize všechny válcoval a u fanoušků pomalu kalich trpělivosti přetéká. Dva mistrovské tituly jsou zapomenuty.

Čtěte také:
Slavia je bod od sestupu. Kisel: Na dno nepatříme
Ostrý debut pro Vyhnala: Řepka je tvrdý, ale dobrý hráč
Jarolím: Nechci brečet, ale při vyrovnání byl ofsajd
Řepkovi zase tekly nervy. V derby se mělo červenat

Je třeba jít dál, zní z jejich úst a volají po Jarolímově (už druhém) odvolání.

Jejich hlasy jsou zatím nevyslyšeny. Kouč má stále důvěru a to i po posledním pražském derby se Spartou, v němž jeho výběr prohrál 1.2. Je však jisté, že nespokojenost ještě zesílí, pakliže se Slavii nezdaří páteční předehrávka desátého kola na hřišti Slovácka.

Marná sláva, vršovický celek totiž dělí jen jeden bod od sestupových pozic. A navíc pět zápasů v řadě čeká na výhru.

Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Prohlédněte zde

"Ztráta z derby je bolestná, musíme ji bodově odčinit co nejdříve. Ve fotbale jako v každém sportu může přijit takové období, kdy se nedaří, právě v něm se prokáže charakter fotbalistů. Věřím, že už na Slovácku dokážeme dobrý výkon potvrdit i mnohem lepším výsledkem," citují Jarolíma oficiální stránky klubu.

Slovácko hlásí: Bude vyprodáno

Slavii se ovšem na hřišti Slovácka příliš nedaří. Z osmi vzájemných zápasů zde vyhrála jen jednou, a to před více jak osmi lety. Vedle tří remíz si připsala čtyři prohry.

A ani tentokrát to nebude mít snadné. Vedle absence útočníků Stanislava Vlčka, Adama Hlouška a Riste Naumova na ně totiž čeká vyprodaný stadion.

"Máme obrovskou výhodu domácího prostředí a fanoušků. V nasazení a chuti by měla být zase naše síla. Budu rád, když si vzpomeneme na utkání z jarní části, který já osobně označuji za nejlepší zápas Slovácka v sezóně za uplynulý ročník. Přestože jsme prohrávali, tak jsme to otočili, dali branky a zápas byl pro diváky obrovský zážitek," říká na klubovém webu Slovácka kouč Miroslav Soukup.

Úvodní výkop je plánován na 18.15. Utkání pak vysílá stanice Nova Sport.

reklama