Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
31. 1. 2010 22:57
Gijón - Barcelona 0:1, La Coruňa - Real 1:3
Lionel Messi, nejlepší střelec španělské ligy, tentokrát neskóroval.
Lionel Messi, nejlepší střelec španělské ligy, tentokrát neskóroval. | Foto: Reuters

Gijón - Velkou převahu měla v sobotním utkání španělské nejvyšší fotbalové soutěže se Sportingem Gijón katalánská Barcelona, zápas ale nakonec vyhrála jen 1:0.

Utkání, v němž Barcelona domácím téměř nepůjčila míč, nakonec rozhodla branka Pedra z 30. minuty.

Ten proměnil parádní kolmici Iniesty, díky níž se dostal za obranu Gijónu a chladnokrevně zakončil k tyči. I přes množství dalších šancí Barca již žádnou branku nepřidala, a tak vyhrála jen tím nejtěsnějším možným rozdílem.

Podívejte se: Ronaldo zničil Malagu góly i faulem loktem

Katalánci díky vítězství v tabulce stále mají pětibodový náskok na druhý Real Madrid, který v nočním utkání porazil Deportivo La Corňa 3:1.

Real, oslabený o potrestaného Cristiana Ronalda, do zápasu vtrhl náporem, který již v 13. minutě korunoval přesnou hlavičkou Granero.

Pátý tým tabulky soutěže La Coruňa se sice v závěru poločasu zvedla, avšak po brejku Realu inkasovala podruhé, když Guti před brankou nezištně patičkou přiťukl Benzemovi, a ten zvýšil na dvojbrankový rozdíl.

Ve druhé půli domácí zvýšili obrátky a Madridským několikrát řádně zatopili, avšak snížení se dočkali až tři minuty před koncem, když po faulu Ramose proměnil penaltu Riki.

Jenže naděje na bodový zisk domácích dlouho nežila, již o tři minuty později totiž svůj druhý přesný zásah přidal Benzema a pojistil Realu všechny tři body.

Jarošík u výhry Zaragozy

Jiří Jarošík nastoupil v základní sestavě sestupem ohrožené Zaragozy. Zimní posila se objevila v záložní řadě a pomohla týmu k hodně důležité výhře na Kanárských ostrovech. Zaragoza v neděli porazila Tenerife 3:1 a posunula se z posledních pozic.

Mizerné týdny naopak zažívá Atlético Madrid. Madridský celek je třináctý a klesá tabulkou.

Tentokráte nestačil ani na Malagu, jíž podlehl 0:2. Tomáš Ujfaluši odehrál v obraně Atlétika celé utkání. Podobná nespokojenost panuje ve Villarealu, který po další porážce, tentokráte domácí s Pamplonou, odvolal kouče Valverdeho.

Body rovněž ztratila předtím čtvrtá Mallorca, kterou po porážce v Xerézu 1:2 předstihla Sevilla, jež večer porazila Valencii.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Espaňol Barcelona - Bilbao 1:0 (58. Luis García), Gijón - FC Barcelona 0:1 (30. Pedro), La Coruňa - Real Madrid 1:3 (87. Riki - 13. Granero, 40. a 90. Benzema), Getafe - Santander 0:0, Tenerife - Zaragoza 1:3 (48. Juanlu - 76. Suazo, 79. Colunga, 82. Lafita), Valladolid - Almería 1:1 (80. Arzo - 12. Crusat), Villarreal - Pamplona 0:2 (15. a 85. Juanfran), Xerez - Mallorca 2:1 (52. a 79. Calvo - 23. Webó), Atlético Madrid - Málaga 0:2 (3. Duda, 70. Javi Lopéz)