reklama

Je to až k pláči, litovali po další blamáži slávisté

Zdeněk Zlámal nebyl od vychytané nuly daleko. Zdeněk Zlámal nebyl od vychytané nuly daleko. autor: Jakub Šafránek
Slavia přišla o výhru nad Baníkem v posledních sekundách

Praha - Rozhodčí nastavuje jedinou minutu a domácí fanoušci s napětím odpočítávají poslední sekundy zápasu s Baníkem Ostrava. Vše pro ně vypadá dobře, Slávisté jsou ve vedení a hrají na půlce soupeře. Jenže hosté se rychle zmocní balonu a v zápětí Zeher centruje z pravé strany do šestnáctky. Jeho příhru sice zblokují obránci, ale jen k nikým nehlídanému Hušbauerovi, který na hranici vápna má dost času na to zamířit do šibenice Zlámalovy branky. Slávisté se kácejí k zemi, rukama si zakrývají tvář. Ve ztichlém Edenu je slyšet jen radost hloučku hostujících fanoušků a oslavné výkřiky kouče Baníku Karola Marka. O chvíli později sudí Zelinka píská konec zápasu.

Tak by se dalo v jednom odstavci popsat posledních šedesát sekund utkání šestnáctého kola Gambrinus ligy mezi Slavií a Baníkem Ostrava, které v pátek skončilo remízou 1:1. Slávistické publikum se omluvy za zpackaný podzim nedočkalo.

FOTO Baník šokoval Eden gólem v poslední minutě FOTO Baník šokoval Eden gólem v poslední minutě Prohlédněte zde

„Čekali jsme centr ve vápně, ten jsme zblokovali, ale přišel ještě odražený míč, který se dostal k volnému hráči. Tomu to ještě dobře skočilo, trefil to šajtlí do šibenice; je to už skoro k pláči," popsal závěrečné momenty střelec slávistické branky Jiří Koubský.

Čtěte také:

Baník zachránil bod na Slavii v posledních sekundách
Výprodej začíná. Slavia se zbaví 38 hráčů, ceny od 0,-
Slavia udržela třemi góly v úvodu šanci na Evropu

„V prvním poločase měla Ostrava jedinou šanci, kdy trefila tyč. My měli standardky, další šance, měli jsme v té době rozhodnout dalšími góly," domnívá se bek Slavie.

Podobně ostatně hovořil i trenér Slavie Michal Petrouš, který si ještě několik minut po závěrečném hvizdu zápasu v podřepu zakrýval tvář, jako by ani nemohl uvěřit, co se vlastně stalo.

Slavia - Baník Ostrava: smutná Slavia Slávisté při tradičním domácím rituálu. Foto: Jakub Šafránek

„Viděli jsme dnes všichni, že fotbal dokáže být hodně krutý. A my v tom dneska hráli hlavní roli. Zápas jsme měli rozhodnout v první půli. Ostravu jsme jasně přehrávali, ale dali jsme jen jednu branku. Ve druhé půli už to vypadalo jinak. Ostrava měla navrch. Možná je to proto, že kluci hráli v úterý pohárové utkání."

„Dostat gól v poslední vteřině, neříkám, že je to přímo tragédie, ale kluci jsou teď hodně skleslí. Musíme je teď jako trenéři povzbudit," prohlásil na pozápasové tiskové konferenci Petrouš, který s týmem uhrál již třetí remízu ze šesti ligových zápasů.

„Je to samozřejmě smutné, ale je vidět posun oproti minulým zápasům. Předtím jsme dostávali vyrovnávací góly hned v zápětí po tom našem, teď to bylo úplně na konci. Když to beru trochu s nadsázkou, příště už se to snad nestane a soupeři už vyrovnat nedovolíme," dodal prozatimní slávistický trenér.

Pro slávisty vše bylo o to těžší, že ihned po závěrečném hvizdu, tedy několik desítek sekund po inkasované brance, všichni odešli  ke slavistickému kotli, kde si museli odbýt tradiční skandovací rituál, hledíce přímo do očí zklamaných fandů.

„Chtěli jsme se výhrou našim fanouškům za zpackaný podzim omluvit, ale nakonec to dopadlo tak, jako kdyby měl výsledek odrážet celou podzimní sezonu," dodal trefně Jiří Koubský.

reklama