reklama

Je to nádherný pocit, jásal Kalouda nad postupem

Luboš Kalouda v korejském obležení Luboš Kalouda v korejském obležení autor: Reuters
Čeští fotbalisté prožívají na MS postupovou euforii

Ottawa - Čeští fotbalisté prožívají v Kanadě na MS do 20 let postupovou euforii. Po výhře nad Panamou mají jisté minimálně osmifinále.

"Je to nádherný pocit, " svěřil se pro oficiální stránky FIFA střelec  úvodního gólu do sítě středoamerického mužstva Luboš Kalouda.

Po jeho trefě přidal druhý gól Marek Střeštík a o výsledku a postupu se zdálo být rozhodnuto. Jenže podobně jako proti KLDR nezvládli čeští mladíci úplný závěr utkání a povolili soupeři snížit a zápas zdramatizovat.

"V závěru jsme udělali několik chyb. Ale bylo to hodně náročné utkání. Hráči Panamy neustále běhali. Po prvním gólu jsme taky trošku ztratili koncentraci," přiznal Kalouda.

  • Sledujte živě výsledky fotbalových zápasů ZDE

Nakonec česká "dvacítka" dokázala duel dovést do vítězného konce a splnit postupovou metu. Svěřenci trenéra Miroslava Soukupa skončili ve skupině druzí za Argentinou, která po šestigólovém přídělu Panamě porazila těsně KLDR.

Cestu ukázali Argentinci

Právě Argentinci ukázali trenérovi české reprezentace cestu k vítězství.

"Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, protože Panama zahrála velmi dobře proti KLDR.  Nemůžeme hrát jako Argentinci. Naše hra se spíše podobá té korejské. Argentinci nám však ukázali slabiny panamské obrany a to nám pomohlo," uvedl po utkání trenér Soukup.

Jeho tým tak naplnil, v roce plném zklamání pro český fotbal, postupové očekávání a může se těšit na zápas o postup mezi osm nejlepších týmů turnaje.

"Těší mě, že jsem stále v turnaji. Když jsme sem jeli, věděli jsme, že potřebujeme minimálně jednu výhru na postup. Proti Argentině jsme mohli vyhrát jen teoreticky. Zápas proti KLDR mohl skončit vítězstvím pro oba týmy. Nakonec jsme tedy museli zabrat proti Panamě," pokračoval kouč.

Při očekávané výhře Argentiny nad KLDR mohla stačit českým hráčům  proti středoameričanům i remíza.

"Ze začátku zápasu jsme byli opatrní, chtěli jsme vědět, jak k utkání Panamci přistoupí, protože oni nutně potřebovali vyhrát. Museli jsme být opatrní, aby soupeř neskóroval jako první," uzavřel trenér Soukup.

České mladíky nyní čeká vydatný odpočinek. K osmifinálovému utkání nastoupí až ve čtvrtek. O postup do čtvrtfinále se utkají buď s Japonskem, nebo Nigérií.

reklama