reklama

Je to nefér! Wenger s Platinim chtějí zrušit zimní přestupy

Arséne Wenger chce zrušit zimní přestupové okno. Podle něj znehodnocuje soutěže. Arséne Wenger chce zrušit zimní přestupové okno. Podle něj znehodnocuje soutěže. autor: Reuters
Prezident UEFA Michel Platini a trenér Arsenalu Arséne Wenger volají po zrušení nebo výrazném omezení lednových přestupů. Prý znehodnocují soutěže.

Londýn - Prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini a trenér Arsenalu Arséne Wenger volají po zrušení nebo výrazném omezení lednových přestupů.

Podle slavných Francouzů jsou transfery v polovině sezony nefér a znehodnocují soutěže.

"Myslím, že mnozí trenéři jsou z toho nešťastní, protože nevědí, zda dokončí sezonu se stejným týmem, s nímž do ní vstoupili," uvedl Platini po zasedání výkonného výboru UEFA v Nyonu.

"Myslím, že je nepřijatelné, aby fotbalista hrál v jedné části sezony za tým A proti týmu B a v druhé za tým B proti týmu A. Ligy to ničí," dodal bývalý vynikající záložník.

Jeho krajan Wenger si myslí totéž. Jako příklad dává ligové rivaly z Newcastlu, kteří v zimním přestupním období získali čtyři francouzské posily.

"Myslím, že lednové přestupy by měly být úplně zrušeny nebo omezeny na dva hráče," řekl kouč Arsenalu. "Je to nespravedlivé, protože některé týmy, které hrály například proti Newcastlu už dvakrát, mají výhodu proti těm, které s nimi budou hrát nyní, když mají šest nebo sedm nových fotbalistů," postěžoval si Wenger.

reklama