reklama

Je to tady. Straka střídá Pohlreicha a vyráží na vesnice učit fotbal

Takhle probíhalo natáčení Ano,trenére! Takhle probíhalo natáčení Ano,trenére! autor: archiv FTV Prima
Pořad Ano, trenére! s Františkem Strakou v hlavní roli, který bude zlepšovat úroveň fotbalových klubů v "pralesních soutěžích", střídá na obrazovkách reality show Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem.

Praha - Sklidit ze stolu, hrnce uklidit do skříně a nazout kopačky. Populární reality show Ano, šéfe! s šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem střídá ve čtvrtek večer na obrazovkách TV Prima pořad Ano, trenére! s Františkem Strakou (rozhovor s ním najdete ZDE), který bude zlepšovat úroveň fotbalových klubů v "pralesních soutěžích".

Někdejší kouč Sparty, Plzně či Slavie si na výběrovém turnaji vyhlédl osm klubů, do kterých by chtěl napumpovat něco ze svých trenérských zkušeností.

Koncept je podobný jako v Ano, šéfe! Trenér si nejprve obhlédne terén, zjistí možnosti klubu, vytyčí hráčům cíl, a když ho splní, přijde odměna. Zatímco Pohlreich rozdává nálepky s hvězdičkami, Straka má svůj pohár a jako bonus dary v podobě fotbalového vybavení.

Kouč s hráči trénuje padání ve vápně

Osmidílná reality show začne pěkně zostra. Straka se na úvod podívá k česko-polským hranicím do obce Holasovice, kde místní fotbalisté kopou třetí třídu. Tým dosud trénoval jeden z nejzkušenějších hráčů Petr Bolík, který ale nedokázal mužstvo nějak posunout dopředu. Taktovku tak převzal třiašedesátiletý Allan Prokeš.

Kdysi sice býval výborným hráčem a má i trenérské zkoušky, hráči ho ale nerespektují. A není moc divu, jeho tréninkové metody jsou hodně zvláštní. Dokonce nutí svěřence, aby nacvičovali filmování pádů.

"Tohle bude něco z akademie Fabrizia Ravanelliho, vlítneš do šestnáctky, dáš si míč kolem obránce a padáš," vysvětluje udiveným fotbalistům, kteří si o něm myslí, že se v tu chvíli zbláznil. Přesto někteří z nich poslušně pokyny plní. "Ale nefauluj ho, on musí spadnout sám," dodává Prokeš, když některý z beků vyvine přílišnou snahu.

"Co to je, trénink bez rozcvičky?"

S bodrým trenérem se dostane do konfliktu i Straka, který mu vytkne, že hráčům před tréninkem ani nenařídil rozcvičku. "Žádné rozběhání, žádná rozcvička, žádný strečink, co to mělo být, vy rovnou kopete na bránu?" ptal se Straka na prvním tréninku a sám se ujal předvádění cviků na protažení.

Dojde i na Strakův typický motivační pucunk. "Viděl jsem vás na tom pražském turnaji. Vy jste si ho přijeli vyloženě užít, je to tak?" ptá se, když má hráče před sebou na koberečku. Holasovičtí totiž vyznávají krédo "víno, ženy, zpěv", takže když se ubytovali na Václavském náměstí, místo přípravy na turnaj vyrazili do nočního velkoměsta.

"Vy jste nejlepší zpívající tým, ale kdo z vás přijel ten turnaj vyhrát? Vy jste si přijeli jen zahrát," promlouvá týmu do duše Straka.

Podobné to bude v Jívovém, Chrástu, Pičíně, Pojbukách, Stružici či Zdechovicích, kam pořad Ano, trenére! také zavítal. Jak to ale dopadne v Holašovicích, zjistíte už ve čtvrtek večer na TV Prima.

reklama