reklama

Liberec míří do pohárů popáté v řadě. Je to v Liberci taková aura, říká Pokorný

Lukáš Pokorný přebral kapitánskou pásku od Davida Pavelky, který v zimě zamířil do Turecka. Lukáš Pokorný přebral kapitánskou pásku od Davida Pavelky, který v zimě zamířil do Turecka. autor: Milan Kammermayer
Slovan Liberec si popáté v řadě zajistil vstupenku do evropských pohárů. Vítězství tři kola před koncem Liberci zajistilo minimálně Evropskou ligu. Navíc stále ještě může ohrozit pražskou Spartu.

Liberec - Zatímco před rokem bojovali fotbalisté Liberce v lize o udržení, v této sezoně si díky dnešnímu vítězství 4:2 nad Brnem už tři kola před koncem zajistili účast v evropských pohárech. Trenér Jindřich Trpišovský byl rád, že Slovan uspěl navzdory odchodům některých opor v zimní přestávce a chválil mužstvo za charakter.

Slovan postoupil do Evropy popáté v řadě

"Je to v Liberci taková aura, že se tady ty poháry dělají. Jsem moc rád, že se nám to podařilo tři kola před koncem potvrdit. Je to pro nás úžasné, když si uvědomíme, že loni jsme hráli o záchranu a do pohárů jsme se dostali přes domácí pohár takřka na poslední chvíli," řekl novinářům liberecký kapitán Lukáš Pokorný.

Slovan si zahraje v pohárech pátou sezonu za sebou. V zimní přestávce přitom tým opustili klíčoví hráči Josef Šural s Davidem Pavelkou, zatímco konkurent v boji o Evropu Slavia mohutně posilovala. Přesto Severočeši navýšili svůj tříbodový náskok, který na Pražany před startem jara měli.

Slavia mocně poslília, přesto na ni Liberec navýšil náskok

"Jsem rád, že to máme za sebou, že jsme to zvládli. Hlavní cíl, který jsme měli, jsme splnili. Ta situace v zimě nebyla úplně jednoduchá, odešli nám důležití hráči a naopak třeba Slavia se posílila o několik nadstandardních hráčů. A my jsme přesto náš náskok ještě navýšili," pochvaloval si kouč Trpišovský.

Jeho celek díky páté výhře za sebou navíc poskočil před Mladou Boleslav na třetí místo tabulky a na druhou Spartu, která má k dobru nedělní duel v Teplicích, ztrácí už jen tři body. "Jsem rád, že se celou sezonu držíme v tabulce nahoře. Navíc ještě není konec, ještě to můžeme vylepšit," podotkl Pokorný.

"Musím vyseknout velkou poklonu pro hráčskou kabinu. Popáté za sebou jsme vyhráli, držíme se na třetím místě... Podařilo se nám vsadit na charakter hráčů a v těžkých chvílích se nám to vrací," dodal Trpišovský.

Program, výsledky i tabulka Synot ligy Program, výsledky i tabulka Synot ligy Prohlédněte zde
reklama