reklama

Je úplně normální, když někdo v závěru hraje na jistotu, vrací Němci Ficovi a spol. úder

Momentka ze zápasu, který rozezlil i ty nejvyšší představitele Slovenska. Momentka ze zápasu, který rozezlil i ty nejvyšší představitele Slovenska. autor: ČTK
Složitý postupový klíč na mistrovství Evropy do jednadvaceti let pořádně rozzlobil slovenské fanoušky. Důvod? Zápas Itálie s Německem, ve kterém naši západní sousedi dohráli závěr zápasu na jistotu, protože dobře věděli, že prohra 0:1 jim k postupu postačí.

Praha - Zápas Německa s Itálií na mistrovství Evropy do jednadvaceti let velmi rozesmutnil a rozzlobil slovenský tým, fanoušky a dokonce i premiéra. Výsledek 1:0 pro Itálii totiž pomohl k postupu i Německu na úkor právě Slovenska

Domluvili se Němci a Italové? Ostuda fotbalu, říká Hapal. Slovenský premiér Fico už chystá protest Domluvili se Němci a Italové? Ostuda fotbalu, říká Hapal. Slovenský premiér Fico už chystá protest Čtěte zde

Němci se totiž v závěru inkriminovaného duelu vůbec nesnažili o vyrovnání, protože to jednoduše nepotřebovali. "Pro kluky to byl jeden velký test. V poločasové přestávce jsme si řekli, že zůstaneme v klidu," prozradil německý kouč Stefan Kuntz pro televizi ARD, co se dělo v kabině, když Němci prohrávali o jednu branku. 

"Chtěli jsme získat víc standardních situací, ale v zápase nám všechno nevycházelo, tak jak bychom si představovali. V závěru jsme dostali zprávu, že výsledek 0:1 bude stačit oběma týmům, takže je pochopitelné, že se to dohrálo podobným způsobem," vysvětlil Kuntz.

Němci se tak dostali do play off jako nejlepší celek z druhých míst ve třech skupinách. "Jsme rádi, že jsme v semifinále, protože turnaj je velmi náročný. Navíc postupový klíč je tak trochu zákeřný, ale zvládli jsme to dobře," přidal svůj pohled na věc útočník David Selke. 

Český trenér slovenské jednadvacítky Pavel Hapal ale na tiskové konferenci označil způsob jakým Němci postoupili za fotbalovou ostudu a jen těžce se bránil slzám. 

Sportovní ředitel Německého fotbalového svazu (DFB) Horst Hrubesch přispěchal s odpovědí. "Nalijme si čistého vína. Je úplně normální, když se někdo snaží hrát posledních pět nebo šest minut na jistotu."

Slovenský premiré Robert Fico ale přesto poslal dopis prezidentovi UEFA Aleksanderovi Čeferinovi, aby prošetřil okolnosti zmíněného zápasu. "Slovenští fotbalisté z pohledu sportovních výkonů udělali všechno pro to, aby si vybojovali postup do další fáze turnaje. Na co ovšem nebyli připraveni, byla fraška v podání hráčů vyspělých fotbalových zemí Itálie a Německa," napsal Fico v dopisu, který ČTK poskytl tiskový odbor úřadu slovenské vlády.

Vysvědčení českých mladíků? Slabý průměr. Premiantem je stoper Simič, naopak Sáček by prolítl Vysvědčení českých mladíků? Slabý průměr. Premiantem je stoper Simič, naopak Sáček by prolítl Prohlédněte zde
reklama