reklama

Jeden za všechny! Fotbalisté nazpívali píseň na oslavu postupu

Jeden za všechny! Youtube
Fotbaloví reprezentanti si dnes vyzkoušeli, jak tvrdý chléb občas mají profesionální zpěváci. Celý tým totiž vyrazil do pražského Karlína a v nahrávacím studiu Českého rozhlasu nazpíval píseň "Jeden za všechny", kterou zpětně oslavil úspěšně zvládnutou kvalifikaci na mistrovství Evropy.

Praha - Fotbaloví reprezentanti si dnes vyzkoušeli, jak tvrdý chléb občas mají profesionální zpěváci. Celý tým totiž vyrazil do pražského Karlína a v nahrávacím studiu Českého rozhlasu nazpíval píseň "Jeden za všechny", kterou zpětně oslavil úspěšně zvládnutou kvalifikaci na mistrovství Evropy.

Dvě hodiny před mikrofony ve studiu trvalo, než reprezentanti dokonali společné dílo textaře Ondřeje Martina a autora hudby Maxe Brauna. "Velmi dobře! Já jsem spokojený, pánové," zaznělo na závěr z režie od mistra zvuku Karla Fisla. "Je příjemné slyšet chválu, ale uvidíme, jaký bude výsledný produkt. Vyloženě dobrý zpěvák nejsem, z hudební výchovy jsem žádné dobré známky ve škole neměl, ale tady se člověk v té skupině nějak schoval. Zpívat tu písničku sám, tak to je o moc horší," usmíval se brankář Tomáš Vaclík.

Záložníci se trápili

Jak vůbec vznikla myšlenka natočit společnými silami takovou píseň? "Byl to spontánní nápad poté, co jsme postoupili na mistrovství Evropy. Velkým hybatelem byl především náš kustod a nadšený zpěvák Jirka Strnad," vysvětlil tiskový mluvčí reprezentace Ondřej Lípa.

Reprezentanti dorazili do nahrávacího studia v půl desáté dopoledne. Nejprve hráči i s celým realizačním týmem nazpívali refrény, pak rozděleni po určených skupinkách dokončovali jednotlivé sloky.

Velmi rychle byli s prací hotovi obránci, stejně tak společná „grupa“ brankářů, ofenzivních záložníků a útočníků. Naopak o něco déle se před mikrofony zdrželi středopolaři. "No jo, záložníci se nám trápí," dobíral si spoluhráče zkušený stoper Tomáš Sivok.

Petr Čech znovu válel na bicí

"To je jako recitace, potřebuju trochu razantnější nástup. A ze slova 'zvedne' děláte nějaké novotvary," hlásil mistr zvuku před tím, než i on kývl hlavou na správně nazpívanou verzi záložníků. "Skali nezpíval a hned to jde," obrátil se Ladislav Krejčí na parťáka Jiřího Skaláka po své levici.

S mírným zpožděním se k mužstvu připojil brankář Petr Čech, který nově poskládaný sbor tradičně doprovodil na bicí i s malou kapelou. "Je to docela dobrý teambuilding. Jen málokdy se nám povede, abychom se společně sešli na akci, která se netýká fotbalu nebo mediálních a sponzorských povinností. Takže určitě výborný zážitek pro každého," líčil Čech.

Hráči už před nahráváním měli k dispozici text písně, dnes tak nešli do neznáma. A svorně tvrdili, že se jim text i melodie zamlouvají. "Obecně mám zpívání hodně rád, v autě jedu skoro pořád a preferuju hlavně českou klasiku. A také tato písnička se mi líbí moc. Snad jsme se s tím popasovali dobře, aspoň podle toho, co tady lidé říkali," uvedl útočník Milan Škoda. "Jak jsem slyšel ve sluchátkách, zní to dobře, protože ta skupina tomu dá ještě větší náboj. Sám tedy moc zpívat neumím, ale podle mě to klukům šlo. Věříme, že se písnička bude líbit," dodal Čech.

Nahrávka je nyní v rukou expertů ze studia, oficiální nahrávka bude hotova na přelomu listopadu a prosince.

reklama