Jedenadvacítka zachránila remízu s Dánskem až v závěru

"Lvíčata" vydřela s Dány remízu v 89. minutě
Češi dvakrát prohrávali po brankách Jense Jönssona a Jeppeho Andersena, ale pokaždé dokázali vyrovnat.
Hosté udeřili hned z první vážnější akce, ve druhé minutě hlavičkoval ve vápně osamocený Jönsson.
Češi mohli vyrovnat vzápětí, ale Kadlec, který se do nominace vrátil po dvaceti měsících, mířil po Holzerově centru jen do brankáře Jensena.
V 16. minutě už byl útočník bundesligového Frankfurtu přesnější a po zmatcích v dánské obraně vyrovnal.
14. 11. 2014 19:04
Česká fotbalová reprezentace do 21 let remizovala s výběrem Dánska v Praze 2:2.

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let remizovali v přípravném utkání v Praze s Dánskem 2:2. Češi dvakrát prohrávali po brankách Jense Jönssona a Jeppeho Andersena, ale pokaždé dokázali vyrovnat. V prvním poločase se o to postaral Václav Kadlec a poté v 89. minutě Ladislav Takács.

"Výsledek je pro nás lepší než předvedená hra. Bylo to pro nás po delší době ostré utkání, ale aspoň kluci viděli, že v Evropě se hraje trochu jinak," řekl Dovalil. "Myslím, že za půl roku to bude úplně stejný zápas. Oba týmy jsou vyrovnané, takže to bude velmi těsné," přidal dánský trenér Jess Thorup.

Hosté udeřili hned z první vážnější akce, ve druhé minutě hlavičkoval ve vápně osamocený Jönsson. Češi mohli vyrovnat vzápětí, ale Kadlec, který se do nominace vrátil po dvaceti měsících, mířil po Holzerově centru jen do brankáře Jensena.

V 16. minutě už byl útočník bundesligového Frankfurtu přesnější a po zmatcích v dánské obraně vyrovnal. Po necelé půlhodině navíc mohl Kadlec poslat domácí tým do vedení, ale zjevně byl překvapen, že míč propadl až k němu, a pouze ho hrudí srazil těsně vedle.

"Myslím, že kdyby ve Frankfurtu pravidelně hrál, tak gólů dá víc," prohlásil Dovalil. "Fyzicky to bylo v pohodě, ale chybí mi praxe s míčem. Asi jsem nějak týmu pomohl, ale kdybych hrál, tak by to bylo lepší," souhlasil Kadlec, který na podzim v Německu nastoupil k pouhým třem zápasům.

Trest za zahozené šance přišel v 36. minutě. Jeppe Andersen si posunul míč na střed a z dvaceti metrů přesnou ranou k tyči dal druhý dánský gól. Do šaten se přesto mohlo jít za vyrovnaného stavu, jenže Kadlec zblízka pouze trefil gólmana.

Trenér: Dánové nechtěli odkrýt karty

Do druhého poločasu nastoupili Dánové s čtyřmi změnami v sestavě a dlouho s přehledem kontrolovali hru. "Zjevně nechtěli odkrýt karty a silnější sestavu poslali na hřiště až po přestávce," poznamenal Dovalil.

Češi se dostali ke slovu až v samém závěru a minutu před koncem se dočkali vyrovnání. Po odraženém míči po rohu se o něj postaral Takács a hned v prvním utkání za jednadvacítku skóroval.

Český tým přesto prodloužil nelichotivou sérii, když v šesti letošních zápasech zaznamenal čtyři prohry a po jedné prohře a remíze. "Bylo vidět, že Dánové v kvalifikaci neprohráli a dali 37 branek. Byli silnější na míči, zatímco nám chyběla agresivita a šmrnc," uvedl Dovalil, který odkoučoval na lavičce jednadvacítky 50. utkání.

"Hráčům jsem to neříkal, protože jsem nechtěl, aby to nějak ovlivnilo zápas," prohlásil. "Samozřejmě bych byl rád, kdybychom vyhráli. Remíza je dobrá, hráči se vydali na maximum, ale zároveň ji nepřeceňujeme," dodal.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze:

ČR - Dánsko 2:2 (1:2)

Branky: 16. V. Kadlec, 89. Takács - 2. Jönsson, 36. J. Andersen. Rozhodčí: Vnuk - Weiss, Vorel (všichni ČR). ŽK: Baránek, Krmenčík (oba ČR). Diváci: 1923.

ČR: Koubek - Kalas (85. Holeš), Baránek, M. Kysela, Matěj Hanousek - Petrák, Zmrhal - Skalák (60. Přikryl), Houska (75. Takács), Holzer (75. Krmenčík) - V. Kadlec. Trenér: Dovalil.

Dánsko: Jensen - Laursen, Okore, Christensen (71. Nörgaard), Ritter (46. Scholz) - Jönsson (46. N. Poulsen), J. Andersen (46. Knudsen), Vigen (71. Hjulsager), Berggreen - L. Andersen (71. Bangaard), Brock-Madsen (46. Toutouh). Trenér: Thorup.