reklama

Jeho gól popravil Itálii. Teď Kopúnek míří do Chieva

Kamil Kopůnek právě dává Italům třetí gól. Později bude znamenat postup Kamil Kopůnek právě dává Italům třetí gól. Později bude znamenat postup autor: Sport
Mělo by se rozhodnout tento týden, říká záložník

Bratislava - Ten gól přinesl fotbalistům Slovenska historický úspěch. Do té doby se navíc moc nevědělo ani o jeho autorovi, defenzivním záložníkovi Kamilu Kopúnkovi. Trefa na mistrovství světa do sítě Itálie mu ale okamžitě zajistila velkou slávu.

A co víc, s největší pravděpodobností i zahraniční angažmá. Šestadvacetiletý odchovanec Spartaku Trnava rozvázal v uplynulých dnech se svým zaměstnavatelem smlouvu a může si vybírat z množství nabídek.

Čtěte také: Největší senzace. Slováci porazili Italy 3:2 a jdou dál

Ta nejlepší navíc příchází paradoxně právě z Itálie, konkrétně z Chieva.

"Bylo by to pěkné. Italská liga je kvalitní a to, že bych si tam mohl zahrát, by pro mě znamenalo splněný sen," přiznal Kopúnek na stránkách Sme.sk.

Foto: Závěrečné zápasy skupiny, v níž hrálo Slovensko Foto: Závěrečné zápasy skupiny, v níž hrálo Slovensko Prohlédněte zde

"Mým vzorem je Gennaro Gattuso. Stále ale ještě nevím co a jak. Nabídek je víc, a rozhodnout by se proto mělo tento týden," doplnil.

Nasazení Kopúnka bylo skutečně šťastným tahem kouče Weisse. Defenzivní záložník v závěru zápasu (za stavu 2:1) měl spíše bránit náskok, místo toho ale překvapivě vyběhl dopředu a chytrým lobem zajistil Slovákům dvoubrankový náskok. Ten se jim pak moc hodil, neboť mistři světa z roku 2006 ještě stačili v závěru snížit.

Vyrovnat ale už ne.

"Možná je to paradox, jednoduše jsem vyběhl dopředu a vyšlo to," zavzpomínal rodák z Trnavy.

Ten se už proto nyní těší na vysněné angažmá. A přiznal, že by přestup do italské nejvyšší soutěže preferoval právě nejvíce. 

"Italové jsou velcí taktici. Mají propracovanou defenzivu a tento styl se mi líbí. Z taktického hlediska mám rád i hru Interu Milán. Doteď jsem byl zvyklý jen na jeden klub, chci si už vyzkoušet něco nového. Těším se, jsem sám moc zvědavý," uzavřel šestadvacetiletý reprezentant. 

reklama