Jen 2:0! Češi se k výhře s Lichtenštejnskem protrápili

Česká republika - Lichtenštejnsko 2:0 (1:0)
Milan Baroš a Zdeněk Pospěch se radují z prvního gólu
Milan Baroš a Zdeněk Pospěch se radují z prvního gólu | Foto: Reuters

Praha - Inu, dobrého pomálu, říkají si opět čeští fanoušci o výkonu fotbalové reprezentace.

Ta sice v pátém kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2012 porazila Lichtenštejnsko 2:0, ovšem výsledek i hra samotná nijak nenadchly.

O jediné trefy Bílkova souboru se postarali Milan Baroš a Michal Kadlec.

Češi tak mají na druhém místě ve skupině I devět bodů.

Utkání ČR-Lichtenštejnsko jsme sledovali online
Podcenit Lichtenštejnsko? To nehrozí, ujišťuje Pospěch
Českou senzaci ve Španělsku odmítl Villa

Český favorit si chtěl po těsné porážce ve Španělsku na outsiderovi skupiny spravit chuť, k čemuž mělo pomoci posílení ofenzivy o Morávka a Lafatu.

Prognózy se začaly naplňovat už ve 3. minutě, kdy Rosický vybídnul Baroše, který na hranici šestnáctky přesnou křižnou střelou k tyči otevřel skóre.

Češi byli při chuti a měli další šance ke zvýšení svého náskoku. Jenže Baroš při gólové akci před samotným zakončením fauloval a za chvíli mu byl mylně odpískán ofsajd. Další Lafatova střela mezi nohy gólmana Jehleho nebyla dostatečně razantní, Sivokovu ránu zblokoval Stocklasa a Morávek následně mířil jen do břevna.

Tím však otloukání Lichtenštejnců pomalu končilo. Hosté se čím dál častěji dokázali prosazovat přes nedůrazně hájený střed hřiště a dostali se k několika nebezpečným příležitostem a střelám. K nejistotě české defenzivy notně přispěl i špatný výkon Hubníka, který jakoby vstal ráno z postele levou nohou.

Ve druhé půli se domácí hráči snažili napodobit dobrý výkon zkraje té první, jenže kvalitní hře byl znovu brzy konec. Přesto se Češi k pojišťovací brance prodrali. V 69. minutě Baroš trefil znovu jen břevno, o chvíli později však již česká radost propuknout mohla. Na rohový kop Plašila si vyskočil Kadlec a hlavou zvýšil na konečných 2:0.

V samém závěru obíhala stadionem na Střeleckém ostrově mexická vlna, ovšem jak ukázal úterní zápas, fotbalová reprezentace se rozhodně na vlně pohody nenese.

Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012 v Českých Budějovicích:

3. Baroš, 70. M. Kadlec. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Nagy (všichni Rum.). ŽK: Plašil - Michael Stocklasa, Rechsteiner, Frick, Beck. Diváci: 6681 (vyprodáno).

ČR: Čech - Pospěch, Hubník, Sivok, M. Kadlec - Rosický (84. Polák), Hübschman, Morávek (56. Hloušek), Plašil - Baroš, Lafata (59. Necid). Trenér: Bílek.
Lichtenštejnsko: Jehle - Rechsteiner, Martin Stocklasa, Michael Stocklasa, Burgmeier - Beck, N. Hasler, M. Büchel (10. Kieber, 81. Christen), Erne - D. Hasler, Frick. Trenér: Zaugg.