Boleslav jen remizovala s Jihlavou, poháry ještě jisté nemá

29. 4. 2016 20:13
SLFotbalisté Mladé Boleslavi nevyužili šanci definitivně si zajistit účast v předkolech Evropské ligy, když v předehrávce 27. kola první ligy remizovali v Jihlavě 1:1. Středočeši přitom vedli po brance Jasmina Ščuka, třináct minut před koncem ale zařídil dělbu bodů Petr Hronek. Jihlava tak má náskok šesti bodů na pásmo sestupu. Pro Mladou Boleslav to byl už 13 soutěžní zápas v řadě bez porážky.
Jan Chramosta
Jan Chramosta | Foto: Milan Kammermayer

Jihlava - Fotbalisté Mladé Boleslavi nevyužili šanci definitivně si zajistit účast v předkolech Evropské ligy, když v předehrávce 27. kola první ligy remizovali v Jihlavě 1:1. Středočeši přitom vedli po brance Jasmina Ščuka, třináct minut před koncem ale zařídil dělbu bodů Petr Hronek. Jihlava tak má náskok šesti bodů na pásmo sestupu. Pro Mladou Boleslav to byl už 13 soutěžní zápas v řadě bez porážky.

"V dnešním zápase jsme chtěli bodovat naplno hlavně proto, že jsme chtěli udržet třetí místo. Teď je to pro nás komplikace, protože se Liberec může dostat před nás," litoval ztráty kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

Vysočina proti třetímu týmu tabulky začala odvážně a v průběhu prvního poločasu byla lepším týmem, jenže svoji převahu nedokázala vyjádřit brankově. Hostům se navíc po deseti minutách zranil útočník Chramosta, kterého nahradil na hrotu Přikryl.

První gól zápasu měl na noze po dvaceti minutách hry Hronek, který ale po centru Nerada pálil slabě, takže hostující gólman Diviš neměl s udržením čistého konta větší problémy.

V 29. minutě centroval nejlepší nahrávač ligy Vaculík na hlavu Krejčího, ale ten míč mezi tři tyče usměrnit nedokázal. O tom, proč je Vysočina druhý nejhorší tým soutěže co do počtu vstřelených branek, se diváci na stadionu mohli přesvědčit šest minut před přestávkou, když Urdinov našel centrem přesně Nerada, ale ten v jasné příležitosti selhal a vůbec netrefil branku.

"První půle z naší strany dobrá nebyla, bylo to i zásluhou Jihlavy, která se snažila hrát agresivně, my jsme se do hry dostávali sporadicky. Navíc jsme mohli prohrávat. Po rychlém útoku Jihlavy Nerad naštěstí nezakončil dobře," připustil Jarolím.

Lekci z efektivity udělili hosté Jihlavě krátce před koncem poločasu, když obrana ve vápně úplně zapomněla na Ščuka, který po přihrávce Čermáka propálil Hanuše. Potvrdil tak, že se mu proti Jihlavě daří, když jí dal gól v pátém z posledních šesti zápasů.

"Myslím si, že vstup do prvního poločasu a celý jeho průběh jsme zvládli velmi dobře. Měli jsme velmi dobré příležitosti, které jsme nedokázali dotáhnout do konce. V závěru poločasu přišel blesk z čistého nebe, kdy hosté šli do vedení," hodnotil domácí kouč Michal Hipp.

Mladá Boleslav měla po pauze několik šancí vedení navýšit. Nejprve Přikryl místo centru vystřelil a překvapil tak domácího gólmana, jenže trefil jen tyč. Následně z voleje pálil Magera jen těsně vedle.

A trest přišel v 77. minutě, kdy se Jihlavané dočkali z ojedinělé akce vyrovnání. Hronek si 25 metrů před brankou připravil střeleckou pozici a umístěnou střelou po zemi k tyči zařídil dělbu bodů.

"Věřil jsem, že je v našich silách vrátit se do utkání. Snažil jsem se něco s tím zápasem udělat i střídáními a myslím, že za tu ochotu a dřinu jsme to dotáhli do remízového konce. Bod beru. Před zápasem jsme chtěli vyhrát, ale je třeba respektovat sílu soupeře. Nicméně bod je zasloužený," dodal Hipp.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

27. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1)

Branky: 77. Hronek - 43. Ščuk. Rozhodčí: Ardeleanu - Urban, Vasjuk. ŽK: Kučera, Dvořák - Čmovš. Diváků: 2459.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Mišůn, Urdinov - Šulek (89. Batioja), Kučera - Nerad (60. Bazal), Hronek, Vaculík - Voltr (71. Dvořák). Trenér: Hipp.

Mladá Boleslav: Diviš - Jánoš, Čmovš, Kúdela, Pauschek - Ščuk, J. Rada - Čermák (81. Takács), Magera, Kalabiška - Chramosta (13. Přikryl/88. Klobása). Trenér: Jarolím.