Příbram poprvé na jaře zvítězila, odnesla to Jihlava

18. 3. 2016 20:06
Fotbalisté Příbrami vyhráli v zápase 22. kola Synot ligy v Jihlavě 3:1 a připsali si tak první jarní výhru. Zároveň na jaře poprvé skórovali.
Radost fotbalistů Příbrami.
Radost fotbalistů Příbrami. | Foto: Aktuálně.cz

Jihlava - Fotbalisté Příbrami vyhráli v zápase 22. kola Synot ligy v Jihlavě3:1a připsali si tak první jarní výhru.

Za hosty, kteří na jaře také prvně skórovali,  se v první půli trefili Jaroslav Tregler s Romanem Bednářem a po změně stran Jan Suchan, v závěru už jenom snížil Petr Nerad. Příbram v neúplné tabulce poskočila na jedenácté místo, Vysočina klesla na třináctou pozici.

Vysočina začala v útlumu

Jihlava sice vyhrála poslední dva ligové zápasy, ale do záchranářského souboje vstoupili mnohem lépe Středočeši. V páté minutě brankář Hanuš vyrazil nebezpečný míč, který k jeho tyči hlavou tečoval spoluhráč Kryštůfek.

Bednářovu střelu ještě domácí obránci zblokovali na roh, ale v 18. minutě už po centru Divíška dopravil míč do branky hlavou nepokrytý Tengler. Pro Příbram to byl první ligový gól po 473 minutách.

Vysočina přesto byla dál pasivní, první pískot se na stadionu z tribun linul už po půlhodině hry. Příbramští podruhé trestali čtyři minuty před koncem poločasu, kdy se ve vápně prosadil opět nikým nehlídaný Bednář.

Po přestávce domácí kouč Hipp nechal v kabině nevýrazného Kukola a místo něj do zálohy na hřiště poslal Fulneka, jenže ani ten nedokázal statickou hru Vysočiny rozhýbat.

Gólová odpověď domácích přišla pozdě

Příbram si hlídala náskok, který ještě navýšila. Bednář ještě po standardní situaci neuspěl, ale v 78. minutě už přidal třetí branku Suchan přesnou střelou v tyči.

Kosmetickou úpravu skóre zařídil pět minut před koncem pohotovou ranou Nerad. To už ale většina fandů ze stadionu byla na odchodu. Vysočina, která doma ukončila sérii pěti utkání bez porážky, dohrávala za pískotu domácího kotle.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

22. kola první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - 1. FK Příbram 1:3 (0:2)

Branky: 85. Nerad - 18. Tregler, 41. Bednář, 78. Suchan. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Peřina. ŽK: Voltr, Hronek, Kučera - Divíšek. Diváci: 2856.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Demeter (53. Nerad) - Kukol (46. Fulnek), Hronek, Vaculík - Voltr (75. Jungr). Trenér: Hipp.

Příbram: Hruška - Divíšek, Krameš, Zápotočný, Mudra - Tregler, Hnaníček - Štípek (75. Rezek), Pilík (88. Brandner), Suchan (80. Vošahlík) - Bednář. Trenér: Tobiáš.