reklama

Jihoafričané chtějí trenéra Erikssona

Londýn - Jihoafrická republika má spadeno na švédského fotbalového trenéra Svena Görana Erikssona. Muž, který po červnovém mistrovství světa skončí na lavičce anglické reprezentace, podle Jihoafričanů umí skvěle zapojit mladé hráče do týmu, a přesně to země pořádající příští šampionát potřebuje. BBC to dnes řekl šéf organizačního výboru turnaje v roce 2010 Danny Jordaan.

"Anglie už se zbavila dojmu, že pokud nebude moci hrát Beckham nebo skončí Scholes, tak bude mít problémy," uvedl jako příklad Jordaan. Tým JAR se na mistrovství v Německu nekvalifikoval a na africkém šampionátu letos vyhořel, takže obměna kádru je nasnadě. A podle Jihoafričanů právě Eriksson dokáže do mužstva výborně zapojit mladou krev.

"Anglická reprezentace je nyní skvěle vyvážená. Mladí hráči v ní mají pevné místo, a přesně to bude důležité i pro nás při budování nového týmu," řekl Jordaan. Limitujícím faktorem při předložení nabídky Erikssonovi by však mohla být výše jeho platu, který v Anglii pobírá.

Podle BBC to jsou čtyři miliony liber ročně. "Peníze nebudou problém," tvrdí však Jordaan. Podle něj je nejdůležitější, aby jihoafrická reprezentace na domácím šampionátu uspěla. "Můžeme postavit sebekrásnější stadiony, jenže lidi nepřijdou obdivovat architekturu, ale fotbal. Bylo by pohromou, kdyby naši fotbalisté doma neuspěli," zdůraznil.

Jaké má Eriksson další plány po ukončení angažmá u anglického týmu, se zatím nevyjádřil. Jihoafričané by však chtěli, aby pro ně začal pracovat už v tomto roce, aby měl dostatek času seznámit se s novým prostředím.

reklama