reklama

Jihoafrický obchodník Sexwale odstoupil z boje o post prezidenta FIFA

Tokyo Sexwale. Tokyo Sexwale. autor: Reuters
Rozhodovat se tak bude mezi čtyřmi kandidáty - Giannim Infantinem, šajchem Salmánem bin Ibráhímem Chalífou, jordánským princem Alím bin Husajnem a bývalým generálním sekretářem FIFA Jéromem Champagnem.

Curych - Jihoafrický obchodník Tokyo Sexwale odstoupil z volby prezidenta Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Rozhodovat se tak bude mezi čtyřmi kandidáty - Giannim Infantinem, šajchem Salmánem bin Ibráhímem Chalífou, jordánským princem Alím bin Husajnem a bývalým generálním sekretářem FIFA Jéromem Champagnem. První kolo volby bylo zahájeno ve 13:45.

Dvaašedesátiletý Sexwale je bývalý politický vězeň z dob apartheidu, kdy strávil 13 let ve vězení na Robben Islandu společně s pozdějším prezidentem Nelsonem Mandelou. Následně se věnoval politické kariéře.

Během volebního proslovu v Curychu vyjmenoval body, na kterých stavěl svou kampaň. Vyzval k větší vstřícnosti, potlačování rasismu a také k ochraně fotbalu a samotných hráčů. Na konci projevu odstoupil.

"Mám pro vás překvapení. Moje kampaň končí dnes a já stahuji svou účast ve volbě. Zůstali jen čtyři lidé a teď je to váš problém, abyste zvolili toho správného," dodal Sexwale.

reklama