reklama

Jiráček blízko Spartě, tak jako Frydrych. Nahradí ho Kysela?

Petr Jiráček (vpravo) v dresu Hamburku Petr Jiráček (vpravo) v dresu Hamburku autor: Reuters
Přestup fotbalisty Petra Jiráčka z Hamburku do Sparty je na spadnutí, uzavřen by měl být zkraje příštího týdne

Praha - Nepřesvědčivý výkon Sparty proti Thunu a také zranění Lukáše Váchy, které si z tohoto duelu odnesl, podle informací Aktuálně.cz zintenzivnila jednání o příchodu Petra Jiráčka a Michala Frydrycha na Letnou.

Ostře sledovaný je zejména chystaný přestup bývalého reprezentanta Petra Jiráčka. Podle zákulisních informací by mohlo být všechno hotovo hned zkraje příštího týdne.

Zejména v případě, že by Váchova absence měla být delšího rázu, nemá totiž Sparta typického středového záložníka, který by měl defenzivní fázi své hry minimálně vyváženou s tou ofenzivní. Proto hráče, jako je Jiráček, potřebuje.

Stačí rychlá rekapitulace: Marek Matějovský, Josef Hušbauer či Bořek Dočkal myslí hlavně na útočení. Proti Thunu zaskočil v roli defenzivního záložníka slušně univerzální Martin Frýdek, ale trenér ho potřebuje i jako krajního hráče. A povysunutím Mario Holka či Lukáše Marečka na štít by si zase rozbil obranu.

"Žádná jednání o příchodech hráčů nebudu komentovat, to přísluší vedení," nechtělo se po utkání s Thunem do tématu trenéru Sparty Zdeňku Ščasnému.

"O Petrově budoucnosti se s Hamburkem jedná, ale k ničemu konkrétnímu jsme zatím nedospěli," zachoval si podobnou tajuplnost Dalibor Lacina, který Jiráčka zastupuje.

Plzeň zájem neprojevila

Přesto se jiné důvěryhodné zdroje shodnou na tom, že Jiráček je Spartě opravdu blízko. I proto, že Viktoria Plzeň, z níž do velkého fotbalu vyrazil, na případnou nabídku jeho služeb nereflektovala.

S Viktorií Plzeň získal Petr Jiráček její první mistrovský titul, byl také u prnvího postupu klubu do Ligy mistrů a ve stejné době výrazně pomohl i reprezentaci k tomu, aby se dostala na Euro 2012, na kterém si pak i zahrál.

To už byl ale ledna 2012 hráčem Wolfsburgu, který si ho pořídil za 3,5 milionu eur. Jiráček ale nesplnil očekávání. A tak hned po půl roce měnil adresu, když do něj 4 miliony eur investoval Hamburger SV. Za tři sezony tam naskočil k 58 utkáním a vstřelil dvě branky. Nepomohlo mu určitě, že se ambiciózní klub sportovně trápil a  plácal se ve spodních patrech tabulky, dvakrát si zajistil další bundesligový "život" až v baráži.

Letos dostal Jiráček, který má v HSV smlouvu ještě na rok, pokyn, že kdyby si našel angažmá jinde, v klubu by se rozhodně nezlobili. Sparta byla ve hře už několik dní, po Váchově zranění se její zájem ještě výrazně oživil.

Jiráčka k návratu do Synot ligy vábí i skutečnost, že by chtěl ještě zabojovat o případnou účast na Euru 2016. Za národní tým hrál naposledy před rokem v přípravě proti USA.

Ze San Sira až do Vítkovic?

Stejně tak je příchodu na Letnou blízko obránce Michal Frydrych, kapitán Baníku Ostrava. Klub mu podle informací Aktuálně.cz jeho dosavadní kontrakt nevylepšil tak, jak by si hráč představoval. A dosavadní smlouva mu za rok končí, takže pokud chtěl Baník za hráče něco zinkasovat, musí ho prodat teď.

Se Slavií se nedohodnul, se Spartou si podle všeho ruku podá. Baník už má dokonce vyhlédnutou i náhradu, z Jablonce by se do Ostravy mohl stěhovat Marek Kysela, bývalý juniorský reprezentant, který má zkušenosti i z mládežnických týmů Interu Milán.

reklama