reklama

Jiráček míří do Jablonce, Delimu Slavia vylepší smlouvu, potvrdil Lacina. A co Bony a Guardiola?

Sparťan Petr Jiráček zamíří podle všeho na hostování do Jablonce Sparťan Petr Jiráček zamíří podle všeho na hostování do Jablonce autor: Milan Kammermayer
Bývalý reprezentant Petr Jiráček nakonec nejspíš nezamíří do Emirátů, ale na hostování ze Sparty do Jablonce, potvrdil jeho agent Dalibor Lacina.

Praha - Na Euru 2012 patřil Petr Jiráček mezi hvězdy českého výběru, teď ve své kariéře hledá ve 30 letech ten správný restart.

Ve Spartě, do které přišel v rozehrané sezoně 2015/16, stačil nastoupit k 18 ligovým a 5 "evropským" zápasům, teď se pro něj chystá hostování. Zákulisní spekulace se shodují, že s největší pravděpodobností zamíří do Jablonce.

A potvrzuje to jeho agent. "Ano, ta jednání nejsou ještě uzavřena, ale vypadá to opravdu na hostování v Jablonci," připouští Dalibor Lacina.

Ve středu jablonecké zálohy bude tedy Jiráček nejspíš konkurovat, či naopak spolupracovat s 34letým veteránem Tomášem Hübschmanem. Ten má s Peltovým klubem ještě roční smlouvu.

Předpokládá se, že Jána Greguše se Jablonec pokusí po Euru prodat, byť prohrané utkání slovenského týmu s Walesem sledoval bývalý baníkovec jenom ze střídačky, slušná šance hrát ve středu s Ruskem ale pro něj jistě existuje.

Vraťme se ovšem k Jiráčkovi, který si po odchodu z Plzně vyzkoušel bundesligu ve Wolfsburgu a Hamburku, do české ligy se pak vrátil loni v srpnu. V průběhu léta byla údajně ve hře i možnost, že by Jiráček odešel hrát fotbal do Emirátů, výrazně pravděpodobnější je však nyní jeho stěhování pod Ještěd.

Deli zůstane, Bony čeká na Guardiolu

GL, Slavia-Teplice: Simon Deli Simon Deli Foto: Milan Kammermayer

Mimochodem, v zahraničí byl zájem také o dalšího Lacinova zajímavého klienta. Stoper Slavie Simon Deli svými výkony velmi zaujal i Olympique Marseille. "Ze strany Slavie ovšem registrujeme mimořádný zájem na tom, aby Simon v Edenu zůstal. Připravujeme tedy spolu s vrcholným slávistickým vedením vylepšení dosavadního Deliho kontraktu," poznamenal Lacina.

Deli už zvládl i čtyři zápasy v reprezentačním dresu Pobřeží slonoviny.  V něm působí i Lacinův nejznámější klient, Wilfried Bony, útočník Manchesteru City. V uplynulém ročníku Premier League se v jeho dresu ukázal ve 26 utkáních, skóroval čtyřikrát.

Bývalý sparťan chtěl určitě víc. Ideální formu však hledal a po část sezony ho navíc přibrzdila zranění. "Od nového trenéra Pepa Guardioly v přípravě určitě dostane náležitou šanci, typologicky stejného hráče teď Manchester City nemá. Bude samozřejmě záležet, jak se s tím Bony popere, základem samozřejmě je, aby mu tentokrát drželo zdraví," podotýká Lacina.

reklama