reklama

Jiráček: Pískot fanoušků? Mám čisté svědomí, Plzni nic nedlužím

Tohle je vzkaz plzeňských fanoušků Petru Jiráčkovi Tohle je vzkaz plzeňských fanoušků Petru Jiráčkovi autor: Tomáš Liška
Sparťanský záložník Petr Jiráček musel v neděli překousnout porážku s Plzní, ale i pískot tamních fanoušků, kteří mu nemohou zapomenout, že si to v létě namířil z Německa na Letnou.

Plzeň - Po derby nezvládli další velký zápas. Fotbalisté Sparty prohráli nedělní šlágr ligového podzimu proti Plzni 1:2 a v tabulce nevyužili možnost odskočit na prvním místě. Západočeši se naopak dotáhli a mají stejně bodů.

Letenským se ve Štruncových sadech nepoštěstilo, přestože hráli celý druhý poločas s výhodou jednoho muže v poli. "Náš výkon byl hodně pasivní. Když hrála Plzeň v deseti, tak jsme si mysleli, že bude jenom bránit, což jí ale není vlastní. Dokázali nás potrestat ze standardní situace a z brejku," řekl po utkání novinářům záložník Sparty Petr Jiráček.

Problém vidí hlavně v tom, že se hráči málo tlačí do koncovky. "Přihráváme si, ale když se dostaneme k vápnu, tak tam chybí ta finální nebo předfinální přihrávka. Čím to je, ale nevím."

"Ze Sparty se chodí do Plzně, ne naopak!"

Jako bývalý hráč Plzně to neměl na hřišti vůbec snadné. Fanoušci domácích mu od prvních minut zatápěli, při každém jeho kontaktu s míčem na něho pískali, a dokonce si připravili transparent, na kterém stálo "Ze Sparty se chodí do Plzně, ne naopak!" jako projev nesouhlasu s jeho letním přestupem z Hamburku do Sparty.

"Čekal jsem to, žijeme v Čechách. Já mám svědomí čisté, Plzni nic nedlužím. Svou práci jsem si tady odvedl. Mrzelo mě to, jak se fanoušci zachovali, ale já s tím nic neudělám. Teď jsem ve Spartě a chci odvést maximum práce pro ni," okomentoval chování fanoušků Viktorie sparťanský středopolař.

Spartu dlouhodobě provází neschopnost zvládat klíčové zápasy. Letos prohráli derby a nyní i duel s Plzní. "Pokud nebude hlava pro tyhle velké zápasy, tak těžko můžeme být v klidu. Musíme se na ně líp připravit a začít je líp zvládat. Asi na nás dolehla ta očekávání, která od nás byla," hledá důvody neúspěchu Jiráček.

Bičík: Penalta byla, fauloval jsem

To brankář Sparty David Bičík byl ve svém hodnocení nekompromisní. "Nechci to říct nějak blbě, ale pokud na to někteří z nás nemají, tak tu nemáme co dělat. Není možné, abychom větší zápasy takhle prohrávali," řekl.

Sám možná trochu trpěl, když viděl, že přesilovku jeho spoluhráči nemohou přetavit v gól. "My jsme pak pořádně nevystřelili na bránu. Bylo to splašené, hodně jsme ztráceli. Vůbec jsme nehráli dobře dopředu jako třeba na Schalke," připomněl remízový duel Evropské ligy.

Sám se postaral o moment, který mohl Spartu nakopnout, když zavinil penaltu, ale Ďuriše pak při její exekuci vychytal. "Penaltu jsem udělal, faul to byl, nebudu lhát. Ale my tam propadneme při autu z jejich poloviny, děláme hrozný chyby v defenzivě. Prohráli jsme si to sami," zlobil se brankář.

Ani ho nemohlo těšit, že oloupil nejlepšího střelce ligy. "Já jsem viděl, že se Zlínem ji kopl doleva, tak jsem naznačil, že tam půjdu, a pak to riskl doprava a vyšlo to. Trochu jsem si ho tam nalákal, ale stejně to bylo k ničemu," posteskl si.

reklama