reklama

Jmenuju se Zidane. Theo Zidane. I třetí syn slavného fotbalisty už udivuje svět svými kousky

Theo Zidane a jeho slalom Youtube.com
Pokud jablko nepadá daleko od stromu, tak u Zidanových musí mít hodně úspěšnou sklizeň. Ve stopách slavného táty Zinedina totiž kráčí nejen dva starší synové Enzo a Luca, čím dál víc se začíná prosazovat také patnáctiletý Theo. Když sledujete jeho kousky, napadne vás, že tohle jste už někde viděli…

Madrid - Bleskově se zbavil u půlící čáry protihráče, pár rychlými kroky se dostal před soupeřovu šestnáctku, pak švihl do míče a poslal ho pod břevno. Takhle Theo Zidane Fernández uzavřel nedávno skóre utkání mezi kadety Realu Madrid a Alcocronu na 4:1. Ve stylu svého slavného otce Zinedina Zidaneho.

Theovi je patnáct a od léta povýšil do A - týmu kadetů "Bílého baletu". A rozhodně mezi o dva roky staršími kamarády nehraje druhé housle. S desítkou na zádech se sebevědomě hrne k přímým kopům, aby nasměroval míč přes zeď do sítě.

Theo Zidane a gól z přímého kopu Youtube.com

Jako to dělával táta, na začátku tisíciletí klíčová postava madridského projektu Galácticos a nyní trenér prvního mužstva.

A jako to dělá nejstarší brácha Enzo. Toho už v šestnácti přizval tehdejší kouč Realu José Mourinho k tréninkům s áčkem. Loni v listopadu si v něm už pod otcovým vedením připsal debut (v zápase Španělského poháru se hned dočkal i gólu), a přestože si nezahrál ani jeden ligový zápas, byl i v nominaci na jarní finále Ligy mistrů proti Juventusu Turín a křepčil s pohárem po boku slavných spoluhráčů.

V létě pak podepsal tříletou smlouvu s Alavésem, přičemž Real si vymínil přednostní možnost koupě zpět. V srpnu se pak Enzo dočkal premiéry ve španělské lize.

V kádru áčka Real je ovšem další Zidane, nyní devatenáctiletý Luca. Ten se však úplně nepotatil, září totiž v rukavicích a za dvojicí Keylor Navas - Kiko Casilla čeká na šanci coby brankářská trojka.

A ani Theem to nekončí. V záloze béčka žákovského týmu Realu se totiž čile prohání ještě dvanáctiletý Elyaz, čtvrtý potomek Zinedina Zidaneho a Véronique Fernándezové…

reklama