reklama

Johnsona za sex s nezletilou odsoudili na šest let vězení

Adam Johnson Adam Johnson autor: Reuters
Někdejší anglický reprezentant Adam Johnson byl za sex s patnáctiletou fanynkou odsouzen na šest let vězení.

Durham - Šest let vězení. Tak vysoký trest si vyslechl ve čtvrtek anglický záložník Adam Johnson za pohlavní styk s patnáctiletou fanynkou.

Někdejší fotbalista Sunderlandu se k činu přiznal, u soudu mu to ale nijak nepomohlo. Soudce při čtení rozsudku uvedl, že o jejím věku moc dobře věděl a ani to jej nezastavilo v námluvách k sexuálním hrátkám.

"Myslel jste si, že Vám to projde a nikomu to neřekne," prohlásil soudce Jonathan Rose, podle nějž dívky dodnes trpí psychickými problémy.

"Tímhle rozsudkem chceme všem vzkázat, že ani sláva, ani moc vám nedávají právo porušovat zákon," píše se v prohlášení státního zastupitelství. "Veřejnost má samozřejmě právo na svůj názor, ale Adam Johnson porušil právo."

Za Sunderland dosud nastupoval dvanáctinásobný anglický reprezentant pravidelně v základní sestavě. Naposledy klubový dres oblékl v utkání proti Liverpoolu, v němž přispěl gólem k remíze 2:2.

Do Sunderlandu přišel dnes osmadvacetiletý Johnson v roce 2012 za deset milionů liber z Manchesteru City, s kterým předtím vyhrál ligu i Anglický pohár. Smlouvu měl do konce této sezony.

reklama