reklama

Jsme Sparta, měli bychom vyhrávat přesvědčivě, uznal Šural po ubojovaném postupu

Jakub Šural v utkání MOL Cupu proti Znojmu. Jakub Šural v utkání MOL Cupu proti Znojmu. autor: ČTK
Sparťanský útočník Josef Šural po těsné výhře nad druholigovým Znojmem přiznal, že výkon týmu nebyl zrovna přesvědčivý. Pražané však splnili povinnost a mohou z ní těžit v dalších zápasech. Zároveň ocenil početnou výpravu fanoušků, která se na jih Moravy vypravila.

Znojmo - Jediný gól na hřišti druholigového Znojma posunul Spartu do osmifinále domácího poháru. Útočník Josef Šural, který vedl letenský tým s kapitánskou páskou, však uznal, že výkon týmu měl rezervy, a smekl před soupeřem.

Sparta vyhrála ve třetím kole poháru ve Znojmě, Slavia doma otočila utkání s Třincem Sparta vyhrála ve třetím kole poháru ve Znojmě, Slavia doma otočila utkání s Třincem Čtěte zde

"Splnili jsme povinnost a postoupili. To všechny ligové mančafty říct nemohou. Samozřejmě jsme Sparta a měli bychom vyhrávat přesvědčivě. Postup ale bereme," řekl bezprostředně po zápase.

Sebevědomí Znojma rostlo. Ve druhé půli vás přehrávalo…

Nemělo co ztratit. Pokud to přeženu, kdyby dostalo ještě dva góly, mohlo mu to být jedno. Bylo důrazné a nepříjemné. Odvedlo velmi dobrý výkon. Nebylo to pro nás nic jednoduchého.

Překvapilo vás?

Věděli jsme, že mají šikovné hráče. Čekali jsme od nich, že budou důrazní a nepříjemní. Ke konci kopali dlouhé balony, což je pak nepříjemné u každého soupeře.

Podle sestavy jste ten zápas brali vážně…

Samozřejmě. Kromě ligy hrajeme už jen tento domácí pohár, takže to bereme na sto procent vážně a chceme se dostat až do finále.

Dlouho jste drželi hubený náskok. Báli jste se o postup?

Bylo to jen o gól, takže jsme museli být ve střehu. Z jakékoliv standardky, které se ke konci jen kupily, to tam mohlo padnout. Nebylo to nic příjemného.  

Tu první půli sehrála levá strana skvěle. Souhlasíte?

Ano. Měli jsme to tak postavené, že tam byli dva výborní leváci, aby dávali hodně centrů. To se v prvním poločase dařilo. Padl z toho i gól. Je to určitě pozitivní.

Tlak na kouče Stramaccioniho? Na mě byl dvakrát větší, říká Rada. V derby postrádal Lafatu a Šurala Tlak na kouče Stramaccioniho? Na mě byl dvakrát větší, říká Rada. V derby postrádal Lafatu a Šurala Čtěte zde

Jak moc vám ta branka pomohla?

Psychice to sice pomohlo, ale na druhou stranu jsme po tom gólu přestali hrát. Jsme za tu trefu rádi, měli jsme ale pokračovat v nastoleném tempu.

Pozitivem bylo jistě i to, že vás fanoušci tentokrát podporovali celý zápas, že?

Děkujeme, že jich přijelo tolik, protože Znojmo není blízko. Popravdě ani nevím, jestli tam byly nějaké nadávky. Povzbuzovali docela dost. To se pak hraje líp.

Jaké byly vůbec ty tři dny po prohraném derby?

Prohrát derby není nic příjemného. Snažili jsme se z toho oklepat, ale ještě si ten zápas určitě rozebereme, protože zatím na to nebylo moc času. Musíme se z toho poučit, dost tam toho bylo špatně.

reklama