reklama

Jsme tady, je to super! Během finálové bitvy MS vtrhli na trávník aktivisté z Pussy Riot

Pořadatelé pacifikují jednu z protestujících Pořadatelé pacifikují jednu z protestujících autor: Reuters
Finálové utkání fotbalového MS v Moskvě krátce narušili čtyři aktivisté v policejních uniformách, kteří vtrhli na hřiště. Ihned byli odvedeni pryč.

Moskva - K odpovědnosti za incident se na sociálních sítích přihlásila ruská punková skupina Pussy Riot, známá svými protesty proti ruskému vedení.

"Zdravíme všechny ze stadionu Lužniki, je to tady super!" napsala skupina na twitteru a facebooku. Agentura Reuters následně po telefonu hovořila s jednou ze členek skupiny Olgou Kuračovovou, která jí sdělila, že práva ona byla jednou z osob na hřišti. Kuračovová uvedla, že ji zadržela policie a nyní se nachází v jedné z moskevských policejních stanic.

Skupina Pussy Riot je známá svými protesty proti Kremlu a ruské vládě. Tři členky Pussy Riot poslal v roce 2012 moskevský soud na dva roky za mříže za předvolební výtržnosti v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Pětice členek Pussy Riot tehdy v chrámu křičela text písně Bohorodičko, vyžeň Putina, kritizující prezidenta Vladimira Putina i hlavu pravoslavné církve, patriarchu Kirilla, jenž podpořil Putinovu kandidaturu v tehdejších prezidentských volbách.

Odvolací soud změnil jedné z odsouzených punkerek nepodmíněný trest na podmíněný. Marija Aljochinová a její kolegyně Naděžda Tolokonnikovová byly propuštěny na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo jen čtvrt roku.

Dechberoucí boj o zlato: Macron řádil, Pussy Riot na hřišti, bouřící Paříž či "Chorvat" Putin Dechberoucí boj o zlato: Macron řádil, Pussy Riot na hřišti, bouřící Paříž či "Chorvat" Putin Prohlédněte zde
reklama