reklama

Jsme tu tři na jeden post, ví Gebre. A těší se, jak bude bránit Ibrahimovice

Theo Gebre Selassie Theo Gebre Selassie autor: Tomáš Liška
Fotbalista Brém, který má v reprezentaci na postu pravého beka silnou konkurenci, by si poprvé rád zahrál proti útočníkovi Zlatanu Ibrahimovicovi.

Praha - Český obránce Theodor Gebre Selassie do čtvrteční domácí přípravy se Skotskem (0:1) nezasáhl, takže doufá, že v úterním zápase ve Švédsku už od trenéra Pavla Vrby šanci dostane. Fotbalista Brém, který má v reprezentaci na postu pravého beka silnou konkurenci, by si poprvé rád zahrál proti útočníkovi Zlatanu Ibrahimovicovi.

"Myslím, že to bude úplně jiný zápas než proti Skotsku. Švédové budou hrát mnohem ofenzivněji. Skoti dali rychlý gól a pak se mohli koncentrovat na defenzivu, kde mají velkou sílu. Doufám, že ve Švédsku to z naší strany bude lepší," řekl Gebre Selassie dnes v Praze novinářům.

Láká ho i premiérová konfrontace s hvězdným švédským kapitánem Ibrahimovicem. "Nikdy jsem proti němu nehrál, takže se těším. Pochopitelně pokud budu hrát," upozornil devětadvacetiletý obránce. "Proti Skotsku jsem nehrál nic, tak doufám, že do druhého zápasu naskočím. Ale ještě jsme se nebavili s trenérem," doplnil Gebre Selassie.

Tři na jeden post

Přestože v Brémách hraje pravidelně bundesligu, v národním týmu jisté místo nemá. Kouč Vrba upřednostňuje na pravé straně obrany Pavla Kadeřábka z dalšího německého celku Hoffenheimu. O reprezentační pozvánku si díky nedávným výkonům říká i sparťan Ondřej Zahustel.

"Z mého pohledu to není úplně ideální, ale pro český národní tým je to dobrá situace, když si může vybírat ze tří hráčů na jeden post. Je na trenérovi, jak se rozhodne. Může hrát jediný hráč," konstatoval Gebre Selassie, který v této sezoně za Werder absolvoval 26 ligových zápasů a dal jeden gól.

S Kadeřábkem shodou okolností na dálku bojuje také o bundesligovou záchranu, protože Brémy jsou ve vyrovnané tabulce čtrnácté a Hoffenheim je o bod a dvě pozice horší. "Teď je konec tabulky hodně napěchovaný. Sleduju ho jako konkurenta v tabulce, ale ne že bych se koukal na každý zápas Hoffenheimu. Pikantní to může být, ale jinak o záchranu hraje sedm týmů. Doufejme, že se oba z toho dostaneme ven," uvedl bývalý hráč Jihlavy, Slavie a Liberce.

Detailně nesleduje ani dalšího potenciálního konkurenta Zahustela. "Vím, že hraje za Spartu a podává dobré výkony. Ale že bych to poctivě sledoval, to ne," přiznal Gebre Selassie.

reklama