reklama

Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka

Nicolas Anelka Nicolas Anelka autor: Sport
Francouzský útočník byl vyřazen z repre na 18 zápasů

Praha - Fotbalový útočník Nicolas Anelka si ze svého vyřazení z francouzského reprezentačního týmu zřejmě nedělá těžkou hlavu.

Kanonýr Chelsea považuje osmnáctizápasový distanc, kterým byl národním svazem potrestán za skandál na letošním mistrovství světa, za směšný.

"Jsou to klauni. Umírám smíchy," citoval Anelku deník Soir. "Celé to je jenom maškaráda, aby si zachovali tvář a pobavili lidi. Moc dobře vědí, že nikoho nepotrestali," dodal.

Čtěte také:
Rebel Anelka bude za skandál na MS pykat 18 zápasů
Blancova čistka: Do Francie nepovolal ani jednoho z MS
Francie povstane, neumírá, hlesl Domenech. On odchází
Adieu, řeknou Francouzi Africe. Doma vyvolali zděšení

Jednatřicetiletý útočník pyká za to, že o přestávce druhého utkání jihoafrického šampionátu s Mexikem sprostě vynadal trenéru Raymondu Domenechovi. Za to byl vyřazen z týmu a musel odjet domů.

Další hráči se však za svého kolegu postavili a odmítli trénovat. I tato rebélie přispěla k výbuchu reprezentace "galského kohouta", která skončila v základní skupině poslední s jediným bodem.

Na úterním jednání byli kromě Anelky potrestáni i iniciátoři následné stávky. Kapitán Patrice Evra si za reprezentaci nezahraje v pěti zápasech, Franck Ribéry ve třech a Jérémy Toulalan v jednom utkání. Pátý předvolaný fotbalista Eric Abidal vyvázl bez trestu.

Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Prohlédněte zde

Hříšníci většinou trest přijali, ovšem myslí si, že jsou jen obětními beránky. "Jsem zklamán. To, co se stalo na mistrovství, bylo záležitostí všech. Nevím, proč před disciplinárku do Paříže předvolali jen nás pět," řekl Ribéry, který se národního dresu vzdává jen nerad a po vypršení trestu je ihned připraven Francii znovu pomoci. "Samozřejmě. O tom se vůbec nemusíme bavit."

To Anelku už reprezentace nezajímá. "Po mistrovství světa v Jihoafrické republice je pro mě národní tým historie. Modrý dres nosím každý týden v Chelsea, to mi bohatě stačí," prohlásil.

reklama