Juventus a PSG mají nakročeno do čtvrtfinále Ligy mistrů

12. 2. 2013 22:38
Oba favorizované celky v úvodních duelech osmifinále nejprestižnější klubové soutěže triumfovaly na hřištích soupeřů.
Zlatan Ibrahimovič objímá Ezequiela Lavezziho. Pařížané dokázali zvítězit ve Valencii. | Foto: Reuters

Praha - Nedvědův Juventus a Beckhamova Paris St. Germain jsou jednou nohou ve čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů! Oba favorizované celky totiž v úvodních duelech osmifinále nejprestižnější klubové soutěže triumfovaly na hřištích soupeřů, italský tým dokonce bez inkasovaného gólu.

Turínští zvítězili jednoznačně 3:0 na půdě skotského Celticu Glasgow. V bouřlivé atmosféře se hrál svižný fotbal plný tvrdých osobních soubojů. Starou dámu poslal už ve 3. minutě do vedení Matri.

Domácí před natřískanými tribunami bojovali a tlačili, spolehlivého brankáře Gianluigiho Buffona ale překonat nedokázali. Naopak v závěru dvakrát skórovali zkušenější hosté z rychlých brejků, konkrétně se prosadili Marchisio a Vučinič.

Ibrahimovič dostal červenou za ostrý šlapák

Pařížané kralovali ve Valencii. Na půdě španělského celku vyhráli 2:1 a také oni si do domácí odvety povezou nadějný náskok. Za tým trenéra Carla Ancelottiho ještě nenastoupil David Beckham, francouzskému týmu ale nechyběl. Už v 10. minutě šlo PSG do vedení po krásném uvolnění a prudké ráně Ezequiela Lavezziho.

A na konci první půle vedení hostů zdvojnásobil Lavezziho argentinský krajan Javier Pastore, jemuž servíroval finální přihrávku nový muž pařížské sestavy Brazilec Lucas Moura.

Mohlo to být už 0:3, ale branku Verattiho ve druhé půli neuznali rozhodčí pro domnělý ofsajd.

Hosté si situaci zkomplikovali až v samotném závěru, kdy nechali po trestném kopu snížit Ramiho. V nastaveném čase navíc za ostrý šlapák dostal červenou kartu Zlatan Ibrahimovič a svému týmu bude v odvetě chybět.

Další dva osmifinálové zápasy nabídne středeční program. A opět se bude na co dívat. Real Madrid přivítá na San Bernabeu Manchester United a Dortmund zajíždí na stadion Šachtaru Doněck.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Celtic Glasgow - Juventus Turín 0:3 (0:1)

Branky: 3. a 77. Marchisio, 83. Vučinič. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Celtic: Forster - Lustig (58. Matthews), Wilson, Ambrose, Izaguirre - Forrest - Brown (80. Kayal), Wanyama, Mulgrew - Commons (73. Watt), Hooper.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Caceres - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso (69. Padoin) - Matri (81. Pogba), Vučinič (86. Anelka).

Valencie - Paris St. Germain 1:2 (0:2)

Branky: 90. Rami - 10. Lavezzi, 43. Pastore. Rozhodčí: Tagliavento (It.). ČK: 90.+2 Ibrahimovic (PSG).

Valencie: Guaita - Pereira, R. Costa, Rami, Guardado - T. Costa, Parejo - Feghouli (84. Viera), Banega (46. Canales), Jonas (46. Valdéz) - Soldado.

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Sakho, Maxwell - Lucas (53. Chantome), Verratti, Matuidi, Pastore (86. Armand) - Lavezzi (76. Menez), Ibrahimovic.