Juventus dostal od Parmy čtyři góly, AC dál uniká všem

Sport Jaroslav  Šindelář Sport, Jaroslav Šindelář
6. 1. 2011 22:40
Juventus - Parma 1:4, Cagliari - AC 0:1, Janov - Lazio 0:0

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín v zápase 18. kola Serie A proti Parmě zcela selhali, když svému soupeři před vlastním publikem podlehli 1:4.

Starou dámu přitom porazil dvěma góly její 'vlastní' hráč Sebastian Giovinco, který v létě odešel do Parmy, protože se v Juventusu neprosadil. Bianconerri prohráli i kvůli tomu, že už od 17. minuty hráli bez vyloučeného brazilského záložníka Felipeho Mela.

Juventus sice po hodině hry dokázal zásluhou gólu Nicoly Legrottaglieho snížit dvoubrankový náskok Parmy, hned vzápětí však hosty z penalty uklidnil veterán Hernán Crespo a v nastavení výsledek uzavřel Raffaele Palladino.

VIDEO Robinho naboural do kamery a poranil si koleno

"Stará dáma" se kvůli této porážce propadla až na páté místo ligové tabulky s osmibodovou ztrátou na vedoucí AC Milán. Ten dnes dokázal zvítězit v Cagliari, když jedinou branku zápasu vstřelil až v 85. minutě Strasser.

Inter Milán slaví. Běží 2. minuta a Javier Zanetti právě skóroval.
Inter Milán slaví. Běží 2. minuta a Javier Zanetti právě skóroval. | Foto: Reuters

Milánští díky této výhře mají v čele soutěže již pěti bodů na druhé Lazio, které dnes jen remizovalo s Janovem 0:0. Janov krom získaného bodu může těšit i uzavření přestupu Juraje Kucky, který dnes definitivně podepíše smlouvu s italským klubem.

Důležitou výhru si dnes připsal i městský rival Lazia AS Řím, který porazil Catanii 4:2. Svorně po dvou brankách vstřelili v tomto zápase Marco Borriello a Mirko Vučinič.

V posledním čtvrtečním zápase 18. kola Serie A přehrál úřadující šampion Inter Milán poprvé pod novým trenérem Leonardem Neapol 3:1. Dvěma brankami se na teprve sedmé výhře Interu v sezoně podílel Thiago Motta.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Juventus Turín - Parma 1:4, AS Řím - Catania 4:2, Boloňa - Fiorentina 1:1, Brescia - Cesena 1:2, Cagliari - AC Milán 0:1, FC Janov - Lazio Řím 0:0, Lecce - Bari 0:1, Palermo - Sampdoria Janov 3:0, Udine - Chievo 2:0, Inter Milán - Neapol 3:1.

1. AC Milán 18 12 3 3 30:13 39
2. Lazio Řím 18 10 4 4 24:16 34
3. Neapol 18 10 3 5 27:20 33
4. AS Řím 18 9 5 4 26:22 32
5. Juventus Turín 18 8 7 3 33:21 31
6. Palermo 18 9 3 6 32:22 30
7. Inter Milán 16 7 5 4 23:15 26
8. Udine 18 8 2 8 23:21 26