Juventus i AS Řím drží šňůru vítězství už pět zápasů

27. 9. 2014 23:09
Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v utkání 5. kola italské ligy v Bergamu 3:0. Zůstávají tak bodově stoprocentní a bez inkasovaného gólu.
Radost hráčů Juventusu
Radost hráčů Juventusu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v utkání 5. kola italské ligy v Bergamu 3:0. Zůstávají tak bodově stoprocentní a bez inkasovaného gólu. AS Řím porazil Veronu 2:0 a stejně jako Juventus dosud neztratil ani bod.

Úřadující mistr Juventus Turín se do vedení dostal v 35. minutě zásluhou argentinského útočníka Carlose Téveze, jemuž v pokutovém území přihrál Lichtsteiner. Bergamo sice dostalo v 59. minutě příležitost vyrovnat, když sudí Orsato nařídi

l penaltu za faul Chielliniho, Denisův pokus ale gólman hostů Buffon zneškodnil.

Z následného protiútoku navíc zvýšil na 2:0 střelou zpoza vápna znovu Tévez, který se čtvrtou trefou v sezoně dostal do čela tabulky střelců Serie A. Na konečných 3:0 upravil svou první brankou v dresu Juventusu střídající Álvaro Morata, jenž do italské ligy přišel z Realu Madrid.

Ač měli Římané od začátku více ze hry, z gólu se radovali až v 75. minutě. Naingollan přihrál Alessandrovi Florenzimu a ten otevřel skóre přízemní střelou k pravé tyči. O jedenáct minut později na konečných 2:0 upravil Mattia Destro, který vyslal střelu téměř z poloviny hřiště a zaskočil brankáře Golliniho.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

AS Řím - Hellas Verona 2:0 (75. Florenzi, 86. Destro), Bergamo - Juventus Turín 0:3 (35. a 59. Tévez, 83. Morata).

1. Juventus Turín 5 5 0 0 10:0 15
2. AS Řím 5 5 0 0 9:1 15
3. Udine 4 3 0 1 4:2 9
4. Inter Milán 4 2 2 0 10:1 8
5. Sampdoria Janov 4 2 2 0 5:2 8
6. Hellas Verona 5 2 2 1 5:5 8
7. AC Milán 4 2 1 1 10:8 7
8. FC Janov 4 1 2 1 4:4 5