Juventus kraluje Itálii, Zemanův AS Řím selhal v Chievu

16. 12. 2012 17:40
AS Řím vedený českým trenérem Zdeňkem Zemanem prohrál na půdě veronského Chieva 0:1 a ukončil sérii čtyř vítězství.
Radost fotbalistů Juventusu.
Radost fotbalistů Juventusu. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín porazili Bergamo jasně 3:0 a upevnili si vedení v italské lize. Obhájce titulu má po 17 kolech sedmibodový náskok před Interem Milán. AS Řím vedený českým trenérem Zdeňkem Zemanem prohrál na půdě veronského Chieva 0:1 a ukončil sérii čtyř vítězství.

Juventus rozhodl o třinácté výhře v sezoně na svém stadionu už v úvodní půlhodině po brankách Vučiniče, Marchisia a povedeném trestném kopu Pirla. Ještě před přestávkou byl navíc vyloučen hostující Manfredini za dvě žluté karty během dvou minut.

Zemanův tým nedal poprvé v sezoně gól

AS Řím přišel ve Veroně o všechny body až v 87. minutě, kdy se prosadil střídající Pellissier. Svěřenci kouče Zemana, známého vyznavače ofenzivního stylu, poprvé v této sezoně Serie A vyšli střelecky naprázdno a propadli se na šestou příčku. Český záložník Kamil Vacek nebyl ani na lavičce Chieva.

Výbornou formu potvrdili hráči AC Milán, kteří doma porazili nováčka Pescaru 4:1, počtvrté za sebou naplno bodovali a v tabulce jsou sedmí. Jedním gólem pomohl "rossoneri" vedoucí kanonýr soutěže El Shaarawy, jenž si polepšil na čtrnáct zásahů. Skóre otevřel už v první minutě Nocerino, dvě branky si dali hosté sami.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Fiorentina - Siena 4:1 (16. a 79. Toni, 19 Pizarro z pen., 45. Aquilani - 70. Reginaldo), AC Milán - Pescara 4:1 (1. Nocerino, 51. vlastní Abbruscato, 79. vlastí Jonathas, 81. El Shaarawy - 56. Terlizzi), Catania - Sampdoria Janov 3:1 (55. Paglialunga, 65. Bergessio, 90. Castro - 29. Maresca z pen.), Chievo - AS Řím 1:0 (87. Pellissier), FC Janov - FC Turín 1:1 (29. Granqvist - 19. Bianchi), Juventus Turín - Bergamo 3:0 (2. Vučinič, 14. Pirlo, 27. Marchisio), Parma - Cagliari 4:1(21. a 86. Belfodil, 54. Biabiany, 65. Valdés z pen. - 20. Sau), Neapol - Boloňa 2:3 (50. Gamberini, 70. Cavani - 10. Gabbiadini, 86. Kone, 89. Portanova).

1. Juventus Turín 17 13 2 2 36:10 41
2. Inter Milán 17 11 1 5 29:18 34
3. Neapol 17 10 3 4 31:17 33
4. Lazio Řím 17 10 3 4 25:18 33
5. Fiorentina 17 9 5 3 33:19 32
6. AS Řím 17 9 2 6 38:27 29
7. AC Milán 17 8 3 6 32:22 27
8. Catania 17 7 4 6 25:25 25