Juventus má double, v poháru ale slavil až v prodloužení

20. 5. 2015 23:37
Fotbalisté Juventusu získali double, po lize vyhráli také Italský pohár. Ve finále na Olympijském stadionu v Římě porazili Lazio 2:1 po prodloužení.
Alessandro Matri se raduje z gólu Juventusu ve finále italského poháru proti Laziu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu získali double, po lize vyhráli také Italský pohár. Ve finále na Olympijském stadionu v Římě porazili Lazio 2:1 po prodloužení, o čemž rozhodl gól náhradníka Alessandra Matriho v 97. minutě.

Trofej získali svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho podesáté, od jejich posledního triumfu už ale uplynulo rovných 20 let.

V úvodní čtvrthodině padly dva rychlé a velmi podobné góly. Lazio poslal ve čtvrté minutě do vedení hlavou rumunský obránce Radu, na druhé straně ale záhy po dalším centru do vápna vyrovnal Chiellini.

Stav 1:1 vydržel až do konce druhé půle a v prodloužení ho nejprve mohl změnit římský náhradník Djordjevič, jenže míč po jeho střele zdálky narazil jen do obou tyčí. Krátce nato se na druhé straně prosadil Matri, který rovněž přišel do hry až v závěru normální hrací doby. Těsný náskok už finalisté Ligy mistrů udrželi.