Juventus měnil historii italského poháru, jako první tým získal čistý hattrick

17. 5. 2017 23:07
Juventus získal první ze tří trofejí, kterými by mohl korunovat vydařenou sezonu. Česká ho ještě boj o domácí titul a finále Ligy mistrů.
Trenér Massimiliano Allegri slaví s hráči Juventusu vítězství v italském poháru. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín jako první klub v historii vyhráli tři roky po sobě Italský pohár. V dnešním finále ligoví lídři porazili 2:0 Lazio Řím a získali trofej celkově podvanácté.

Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho rozhodli o výhře už v prvním poločase díky brankám defenzivních hráčů. Ve 12. minutě po krásném centru Alexe Sandra skóroval z voleje "koníčkem" o zem Dani Alves a o dalších dvanáct minut později zvýšil zblízka po rohu nehlídaný obránce Leonardo Bonucci.

Juventus získal první ze tří trofejí, kterými by mohl korunovat vydařenou sezonu. Dvě kola před koncem italské ligy vede turínský klub tabulku s náskokem čtyř bodů a 3. června ho čeká finále Ligy mistrů proti Realu Madrid.